EURO 2020 finalas: po pusės amžiaus Italija tapo stipriausia Europoje
Alfa.lt
Twitter@EURO2020
Italijos rinktinės triumfas

Ketvirtą kartą Europos futbolo čempionato finale žaidusi Italija antrą kartą tapo stipriausia žemyne.

Londono „Wembley“ stadione sekmadienio vakarą Italija ir Anglija aiškinosi, kuri yra stipriausia Europoje.

Europos futbolo čempionato finale po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 1:1, pratęsimas nugalėtojo neišaiškino, tad ekipoms teko mušti 11 m baudinius.

Čia sėkmė lydėjo Roberto Mancini treniruojamą Italijos rinktinę, kuri per baudinių seriją laimėjo 3:2 ir antrą kartą tapo stipriausia Europos rinktine. Pirmą kartą ji tai padarė 1968 metais.

Tuo metu Anglijos futbolininkai Europos čempionato finale žaidė pirmą kartą.

Tapdami Europos futbolo karaliais italai pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją iki 34. Tai yra Italijos rinktinės rekordas, o iki pasaulio rekordo italams trūksta vienų nepralaimėtų rungtynių. Po 35 rungtynes be pralaimėjimų yra sužaidusios Ispanija (2007-2009 metais) ir Brazilija (1993-1996).

Anglijos rinktinė jau antrą minutę švieslentėje panaikino nulį: po greitos atakos pasižymėjo gynėjas Luke‘as Show. Tai buvo anksčiausiai įmuštas įvartis per Europos čempionatų finalų istoriją: kamuolys į vartų tinklą įriedėjo nuo susitikimo pradžios praėjus minutei ir 57 sekundėms.

Prieš tai šis rekordas priklausė Ispanijos rinktinės žaidėjui  Chusui Peredai, kuris 1964-ųjų finale su SSRS įvartį įmušė sužaidus 5 minutes ir 17 sekundžių.

Tai buvo vienuoliktasis Anglijos įvartis EURO 2020. Tai yra šios rinktinės rekordas. Anksčiau Anglijai 10 įvarčių buvo pavykę įmušti 2004 metų Europos čempionate.

Italijos rinktinei rezultatą išlyginti pavyko 67 minutę, kai po pakelto kampinio anglų baudos aikštelėje kilusioje sumaištyje Leonardo Bonucci iš arti nukreipė kamuolį į vartus.  Reikia paminėti, kad tuo metu 64 proc. rungtynių laiko kamuolio kontrolė priklausė italams.

Likus kelioms minutėms iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos traumą patyrė ir aikštę palikti turėjo vienas pagrindinių Italijos rinktinės žaidėjų Federico Chiesa.

Daugiau ekipoms pasižymėti nepavyko, tad teko žaisti papildomas 30 minučių. Pratęsimo Europos čempionatų finaluose prireikė septintą kartą. Anksčiau tai vyko 1960, 1968, 1976, 1996, 2000 ir 2016 metais.

Šiame Europos čempionate tai buvo jau aštuntos rungtynės, kuriose nugalėtojas nepaaiškėjo per 90 minučių. Tiek pratęsimų prireikė tik per 1990 ir 2014 metų pasaulio čempionatus.

Per papildomas 30 minučių įvarčių nebuvo pasiekta, tad viską lėmė 11 m baudinių loterija.

Baudinių serija:

Italija: Domenico Berardi – 1:0

Anglija: Harry Kane’as – 1:1

Italija: Andrea Belotti – 1:1 (anglų vartininkas Jordanas Pickfordas atrėmė smūgį)

Anglija: Harry Maquire’as – 1:2

Italija: Leonardo Bonucci – 2:2

Anglija: Marcusas Rashfordas – 2:2 (kamuolys atsitrenkė į kairįjį virpstą)

Italija: Federico Bernardeschi – 3:2

Anglija: Jadonas Sancho – 3:2 (italų vartininkas Gianluigi Donnarumma atrėmė smūgį)

Italija: Jorginho – 3:2 (vartininkas atrėmė smūgį)

Anglija: Bukayao Saka – 3:2 (vartininkas atmušė kamuolį)

2021 07 11 23:58