penktadienis, birželio 5 d.
Euro zona vėl recesijoje
tiesa.com

Paskelbta statistika nuliūdino ES gyventojus ir patvirtino ekonomistų skeptikų prognozes - euro zonoje vėl recesija. Lyginant su ankstesniu ketvirčiu, euro zonos ūkis mažėjo 0,2 proc.

Europos statistikos agentūra „Eurostat” nurodo, kad trečiąjį šių metų ketvirtį 17 valstybių bloko ekonomika smuko 0,1 proc., lyginant su atitinkamu periodu pernai.

Pastarąjį kartą eurą įsivedusių valstybių blokas recesija išgyveno 2009 m. Vienintelė ES šalis, kuri tais metais išvengė recesijos buvo Lenkija. Joje nėra ir euro, nors noras įsivesti bendrą ES valiutą yra. Tiesa, po tokių naujienų iš euro zonos galima tikėtis daug naujų diskusijų šia tema, ar verta turėti eurą kartu su visomis jo problemomis.

Lietuvos kaimynėje Lenkijoje cirkuliuoja zlotas. Šaliai ekonomikos stagnacija ir smukimas žemyn neprognozuojamas. Lenkijos centrinio banko vadovas Marekas Belka sakė, kad nemano, jog šalies ekonomika, kuri augo nepaisant pasaulinės finansų krizės, artimiausiu metu galėtų nugrimzti į recesiją, pranešė „Dow Jones“ ir portalas Delfi.lt. Banko atsotvas taip pat pridūrė, kad infliacija kitais metais turėtų sulėtėti, kaip ir ekonomikos augimas.

Lenkijos ekonomika antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 2,4 proc. Naujausi duomenys rodo, kad šalies ekonomika auga lėčiau. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį šalies ūkis ūgtelėjo 4,3 proc., o pirmąjį šių metų ketvirtį - tik 3,5 procento.

2012 11 16 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt