penktadienis, rugpjūčio 6 d.
Eurokomisarė: ES galėtų svarstyti vizų išdavimo sustabdymą baltarusiams
BNS
Scanpix
Šengeno erdvė

Vidaus reikalų eurokomisarė Ylva Johansson sako, kad Europos Sąjunga dėl išaugusios neteisėtos migracijos iš Baltarusijos galėtų svarstyti vizų išdavimo sustabdymą šios šalies piliečiams.

Ji tai pranešė pirmadienį per neeilinį bendrą Europos Parlamento Užsienio reikalų bei Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetų posėdį.

„Aš esu atsakinga ir už vizų politiką ir galiu pasakyti, kad esu pasirengusi imtis veiksmų dėl vizų režimo sustabdymo baltarusiams šioje situacijoje. Turime, aišku, užtikrinti kontaktų palaikymą su eiliniais Baltarusijos žmonėmis, bet tą klausimą galima svarstyti“, – teigė Y. Johansson.

Ji taip pat pridūrė, kad migrantai neturėtų tapti priemone, kuria siekiama politinių tikslų, o Lietuva turėtų turėti pakankamai paramos iš ES.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai sulaikė 1676 migrantus – 20 kartų daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Minskas tvirtina migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdantis dėl Europos Sąjungos sankcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 12 17:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt