šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Europą krečia didžiausias šnipinėjimo skandalas
tiesa.com

Ispanija pareikalavo JAV pasiaiškinti dėl masinio šnipinėjimo. JAV užsitraukė ne tik Ispanijos valdžios nemalonę. Pasiaiškinimo laukia ir kitos Europos šalys, kurios piktinasi, kad politikos lyderiai buvo sekami ne vienerius metus.

 Kaip pranešė BBC, manoma, kad Jungtinių Valstijų žvalgyba vos per vieną mėnesį klausėsi net 60 mln. ispanų pokalbių telefonu. JAV ambasadorius pažadėjo greitu metu pateikti išsamius atsakymus dėl kaltinimų šnipinėjimu ir jo mastų.

Vokietija įsiuto, kai sužinojo, kad šalies kanclerė Angela Merkel JAV šnipų akiratyje buvo visą dešimtmetį. Manoma, kad būtent tiek laiko buvo klausomasi jos pokalbių telefonu.

A.Merkel greičiausiai ne vienintelė Europos valstybių lyderių, kuri buvo ir galbūt dar tebėra šnipinėjama. Įtariama, kad JAV žvalgyba klausėsi ne tik politikų pokalbių, bet ir paprastų žmonių pokalbių, o tai kelia dar didesnį susirūpinimą, nes tokiu atveju būtų pažeistos žmonių teisės į privatumą. Ir tuo pačiu reikštų, kad valstybės negali užtikrinti savo piliečių saugumo.

Europos Sąjungos delegacija ketina susitikti su pareigūnais Vašingtone, kad pareikštų savo susirūpinimą. Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto atstovai susitikime su JAV Kongreso ir saugumo pareigūnais tikisi gauti informacijos apie neseniai paskelbtus įtarimus, jog JAV seka Europos lyderius ir gyventojus.

JAV Ispanijos žiniasklaidos mestų kaltinimų kol kas nekomentuoja. Anot BBC, nuo 2012 m. gruodžio 10 d. iki šių metų sausio 8-osios JAV žvalgyba sekė milijonų žmonių skambučius, trumpąsias žinutes ir elektroninius laiškus.

2013 10 28 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt