antradienis, sausio 18 d.
Europarlamentaras: karas Ukrainoje reikš „Nord Stream 2“ galą
BNS
Pixabay

Jeigu Rusija prieš Ukrainą panaudos karinę jėgą, tai reikš dujotiekio „Nord Stream 2“ projekto pabaigą, pareiškė didžiausios Europos Parlamente Europos liaudies partijos frakcijos pirmininkas Manfredas Weberis.

„Kai [Vladimiras] Putinas imsis ginklo, tuomet tai bus dujotiekio „Nord Stream 2“ pabaiga“, – EP narį cituoja vokiečių laikraštis „Handelsblatt“.

M. Weberis pabrėžė, kad karinio konflikto atveju galimybė pradėti minėto dujotiekio eksploataciją turėtų būti visiškai atmesta ir būsima Vokietijos vyriausybė privalo tai aiškiai apibrėžti.

Jo teigimu, dabartinė su Ukraina susijusi padėtis yra „išbandymas NATO ir visai Vakarų vienybei, paremtai bendromis vertybėmis“. Jis pareiškė, jog NATO turi duoti aiškiai suprasti, kad Rusijos veiksmai prieš Ukrainą turės „aukštą kainą“.

Praėjusį penktadienį JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pranešė apie parengtą rinkinį priemonių, kurios maksimaliai apsunkins Rusijos galimybes realizuoti agresyviausią veiksmų Ukrainos atžvilgiu scenarijų.

Kiek anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešė, kad ateinantį penktadienį įvyks JAV ir Rusijos prezidentų pokalbis.

Baltieji rūmai vėliau patvirtino, kad pokalbio metu J. Bidenas kels Ukrainos klausimą ir ketina „išreikšti Jungtinių Valstijų susirūpinimą dėl Rusijos karių aktyvumo pasienyje su Ukraina. Jis vėl išreikš paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 05 15:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt