trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Europoje siekiama legalizuoti lengvus narkotikus
tiesa.com

Kanapės, vadinamos lengvais narkotikais, nelegalūs daugelyje Europos šalių, tačiau debatai, ar reikia jas legalizuoti ir kokią naudą ar žalą daro draudimas, kyla vis dažniau. Viena tokių šalių – Vokietija. Diskusijas paskatino „New Yrok Times“ numerio vedamasis.

Įtakingo JAV laikraščio žurnalistas ragino susimastyti Vokietijos politikus ir kitus suinteresuotus asmenimis, kurie kol kas griežtai pasisako prieš kanapių legalizavimą. Manoma, kad šalis galėtų pasekti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu.

Pastaruoju metu kanapes legalizavo Kolorado ir Vašingtono valstijos. Šiose valstijose gali laisvai įsigyti ir viešai vartoti kaip psichotropinį vaistą vyresni nei 21 metų amžiaus asmenys. Kaip medikamentas kanapės legalizuotos 23 JAV valstijose.

Amerikiečiai įsitikinę, kad draudimai vartoti šiuos narkotikus neveikia. Reguliaria kanapes rūko ir naudoja daugybė žmonių visame pasaulyje. Ir ne tik kaip vaistus.

Kanapės nelegalios, bet populiarios

Remiantis portalo Thelocal.com pateiktais duomenimis, Vokietijoje marihuaną nuolat rūko trys milijonai žmonių. Neperseniausiai inicijuotas įstatymo pakeitimas, kuris būtų leidęs „sunkiems ligoniams kanapes patiems auginti savo reikmėms ir jas vartoti, tačiau kilo rimta dilema dėl sveikatos draudimo išmokų. Įstatymo projektas buvo atmestas.

Nors kanapės nėra legalus narkotikas Vokietijoje, tačiau policija gana atlaidžiai žiūri į „savo reikmėms“ marihuanos turinčius žmones.

Diskutuojant apie kanapių legalizavimą nemažai dėmesio sulaukė Berlyno miestas, kuriame kanapės ypač populiarios. Kai kurie politikai pasiūlė šiame Vokietijos mieste atidaryti panašaus tipo parduotuves, kokios jau ne vienerius metus veikia Amsterdame, Olandijoje. Šiose parduotuvėse, kaip bare, žmonės užsisako „žolės“ porciją ir vietoje ją gali surūkyti.

Atliktas tyrimas parodė, kad net 65 proc. vokiečių pasisako prieš kanapių legalizavimą. 29 proc. apklaustųjų neprieštarautų, jeigu kanapių būtų galima įsigyti viešai ir vartoti įvairius šio narkotiko produktus. Dar šeši procentai tvirtino, kad neturi nuomonės pateiktu klausimu.

Žinoma, didžiausia diskusija kyla dėl to, kiek kanapės kenkia sveikatai. Šio narkotiko šalininkai tvirtina, kad jis nėra kenksmingas, nes tai labai lengvas narkotikas, kuris nedaro ypatingos žalos sveikatai, jeigu juo nėra piktnaudžiaujama. Tačiau oponentai pateikia kitokius įrodymus: kanapės stipriai ir negrįžtamai veikia žmogaus psichiką, gali sukelti psichozes, depresiją ir širdies problemas.

2014 07 30 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt