trečiadienis, gruodžio 2 d.
Europos jaunimas: nustokite mus laikyti atpirkimo ožiais dėl koronaviruso pandemijos
Alfa.lt

Europos jaunimas paragino ES lyderius nustoti kaltinti juos dėl antrosios koroviruso pandemijos bangos. Vietoje to jie ragina atkreipti politikų dėmesį į tai, kad daugybė jaunų žmonių dėl pandemijos neteko darbo, yra priversti vis dar gyventi su savo tėvais ir kartu labai dažnai atsidurti kovos prieš pandemiją priešakinėse linijose, praneša portalas „Euractiv“.

„Lengviausia yra ieškoti atpirkimo ožių. Tačiau dabar yra ne laikas kažką kaltinti dėl krizės, nes paliesti jos yra visi, – teigė Europos jaunimo forumo prezidentė Carina Autengruber. – Tai ypač galioja politikams, kuriems reikėtų skleisti supratingumo žinią. Todėl jiems reikėtų stoti šalia savo piliečių ir juos remti.“

Per pastarąsias savaites COVID-19 atvejų skaičiui augant visoje Europoje, ekspertai ir kiti pareigūnai spėlioja, kad būtent prie tokio šuolio galėjo prisidėti jaunimas.

Vaizdo įrašai iš vadinamųjų „koronos vakarėlių“ visoje Europoje, kuriuose jaunimas nesilaikydavo atstumo vienas nuo kito ir kuriuos tekdavo išvaikyti policijai, paplito visuomenėje, taip suformuojant įvaizdį, kad jaunoji karta visiškai nesirūpina galima grėsme pažeidžiamiausioms amžiaus grupėms.

Kai kurių ES šalių politikai ir žiniasklaida vienu ar kitu būdu bandė visą kaltę suversti ant jaunų žmonių, tarp kurių geriausiai nuskambėjo konservatyvaus Graikijos premjero Kyriakoso Mitsotakio žodžiai.

„Mūsų planai buvo sugriauti dėl neatsakingų žmonių elgesio, o didžiausias viruso plitimo faktorius buvo jauni žmonės, kurie šventė vakarėliuose“, – teigė jis šalies parlamentui.

Pasak Europos jaunimo forumo, situacija yra daug sudėtingesnė.

„Daugelis jaunų žmonių vis dar gyvena su savo tėvais, todėl kartais jie net neturi pakankamai erdvės sau. 1 iš 6 jaunuolių per pandemiją neteko darbo“, – teigė C. Autengruber ir pridūrė, kad trapi realybė po pandemijos dar labiau apsunkina jauno žmogaus galvą.

„Todėl mes raginame ES lyderius nepakartoti klaidų, padarytų finansinės krizės metu, ir investuoti į tvarią ateitį jauniems žmonėms, kaip ir į kokybiškų darbo vietų kūrimą“, – pridūrė jaunimo atstovė.

Pasak C. Autengruber, gan daug jaunų žmonių dirba ir sveikatos sektoriuje, o tai reiškia, kad jie yra pačiame kovos su COVID-19 epicentre, taip pat ir aptarnaujančiame sektoriuje kaip parduotuvės, kur jie kasdien susiduria su viruso grėsme.

„Mes padedame visai visuomenei įveikti krizę“, – teigė jaunimo forumo prezidentė ir pridūrė, kad daug jaunų žmonių taip pat aktyviai savanoriauja.

Gyventojų apklausos taip pat nepatvirtina politikų pamėgtų kaltinimų dėl jaunimo atlaidumo. Remiantis naujausia „YouGov“ apklausa, 83 proc. jaunų žmonių visiškai ar didžiąja dalimi paklūsta įvestiems apribojimams nuo koronaviruso pandemijos, o tik 2 proc. jų piktybiškai nesilaiko. 

2020 11 21 11:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt