ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Europos Parlamentas griežtai smerkia prieš LGBT nukreiptą Vengrijos įstatymą
BNS

Europos Parlamentas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria griežtai pasmerkė LGBT bendruomenės teises Vengrijoje ribojantį įstatymą ir išreiškė susirūpinimą dėl šalyje smarkiai prastėjančios demokratijos ir teisės viršenybės padėties.

Rezoliucijoje, priimtoje 459 europarlamentarų balsais prieš 147, dar 58 deputatams susilaikius, pažymima, kad birželio 15 dieną priimti Vengrijos įstatymų pakeitimai, draudžiantys nepilnamečiams suteikti prieigą prie bet kokios medžiagos LGBT tema, pažeidžia Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje ir ES Sutartyje apibrėžtas pagrindines žmogaus teises.

Europarlamentarai pabrėžė įsipareigojimą ginti vaikų teises ir atkreipė dėmesį, kad tam svarbu remtis tolerancijos ir įvairovės puoselėjimo principu. Jie kartu nuogąstauja, kad naujosios nuostatos primena 2013 metais Rusijoje priimtas „LGBT propagandos draudimo taisykles“, ir ragina Europos Komisiją įvertinti prieš LGBT nukreiptų kampanijų Europoje finansavimo mastą.

EP nariai priminė, kad minėto įstatymo priėmimas yra dar vienas sąmoningas pagrindinių teisių Vengrijoje ribojimo ir valstybės remiamos kampanijos prieš LGBTIQ asmenis pavyzdys. Tai įrodo ir neseniai priimti šalies Konstitucijos pakeitimai, nustatantys, kad „mama yra moteris, o tėvas – vyras“, bei draudimas Vengrijos piliečiams teisiškai pakeisti savo lytį.

Rezoliucijoje europarlamentarai ragina Europos Komisiją nedelsiant pradėti prieš Vengriją pažeidimo procedūrą ir panaudoti visas turimas priemones ES Teisingumo Teisme, pavyzdžiui, sankcijas. Savo ruožtu ES valstybės raginamos kreiptis į ES Teisingumo Teismą, jei Komisija atsisakytų iškelti pažeidimo bylą Vengrijai, o taip pat ir į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Be to, Europos Parlamentas reiškia susirūpinimą, kad Vengrijos pateiktas ekonomikos gaivinimo ir atsparumo planas gali prieštarauti ES teisei, ir ragina Europos Komisiją pasitelkti ES lėšų panaudojimo šalyje apsaugos taisykles.

Europarlamentarai atkreipia dėmesį, kad Parlamentas jau anksčiau pasmerkė piktnaudžiavimą įstatymais ES šalyse, tarp jų Lietuvoje ir Latvijoje, dėl nepilnamečiams teikiamos informacijos, ypač švietimo ir žiniasklaidos srityje, siekiant cenzūruoti su LGBT asmenimis susijusį turinį ir medžiagą. EP nariai ragina ES Tarybą ir Europos Komisiją grįžti prie ES kovos su diskriminavimu taisyklių derinimo ir atsižvelgti į EP siūlymą įdiegti vieningą ES vertybių apsaugos mechanizmą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 08 21:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt