šeštadienis, rugsėjo 19 d.
„Facebook“ ir „Twitter“ ėmėsi veiksmų prieš D. Trumpo paskyras dėl „dezinformacijos“
BNS

Socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Twitter“ trečiadienį ėmėsi veiksmų prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo ir jo kampanijos paskyras dėl esą „dezinformacijai“ prilygstančio teiginio viename jose pasidalytame vaizdo įraše, kuriame jis tvirtino, kad vaikai yra „beveik atsparūs“ koronavirusui.

„Facebook“ pašalino tą vaizdo įrašą iš prezidento paskyros. Tai buvo pirmas kartas, kai dėl turinio taisyklių pažeidimo buvo pašalintas D. Trumpo įrašas feisbuke.

Minimame vaizdo įraše – ištraukoje iš interviu „Fox News“ – „esama klaidingų teiginių, kad kažkokia žmonių grupė yra atspari COVID-19, o tai yra mūsų politikos dėl kenksmingos dezinformacijos apie COVID pažeidimas“, naujienų agentūrai AFP paaiškino „Facebook“ atstovas.

„Twitter“ paskelbė užblokavęs oficialią D. Trumpo kampanijos paskyrą dėl žinutės, kurioje buvo tas pats vaizdo įrašas. Jame prezidentas įrodinėjo, kad rugsėjį JAV turi būti atidarytos mokyklos.

San Fransiske įsikūrusios bendrovės atstovas AFP sakė, kad ši žinutė „pažeidė „Twitter“ taisykles dėl dezinformacijos apie COVID-19“, ir pridūrė, kad prezidento kampanijos komanda turi ją ištrinti, antraip negalės toliau skelbti žinučių.

Netrukus paskyra „@TeamTrump“ jau buvo aktyvi, o ginčijamo vaizdo įrašo joje nebuvo.

„Dar viena diena, dar viena Silicio slėnio akivaizdaus nusistatymo prieš šį prezidentą demonstracija, kur taisyklės taikomos tik viena kryptimi“, – pranešime sakė D. Trumpo kampanijos nacionalinio atstovo spaudai pavaduotoja Courtney Parella.

„Prezidentas konstatavo faktą, kad vaikai atsparesni koronavirusui, – kalbėjo ji. – Socialinių tinklų kompanijos nėra tiesos arbitrai.“

Itin prieštaringas klausimas

Sveikatos apsaugos pareigūnai ragina visų amžiaus grupių žmones saugotis koronaviruso.

Tačiau D. Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose anksčiau trečiadienį gynė savo poziciją dėl viruso poveikio vaikams.

„Kalbu apie (atsparumą) labai smarkiai susirgti“, – kalbėjo D. Trumpas.

„Jei pažiūrėsite į vaikus, jie labai nesunkiai įveikia [virusą]“, – tvirtino jis.

Tikimybė vaikams užsikrėsti koronavirusu ar jį platinti tapo labai ginčytinu klausimu JAV, nes mokyklų darbo atnaujinimas yra būtinas, kad daugelis tėvų galėtų grįžti į darbą.

Prezidentas ragina tiek verslą, tiek mokyklas atnaujinti veiklą, siekiant atgaivinti JAV ekonomiką, kurios būklė bus svarbus veiksnys artėjančiuose prezidento rinkimuose.

Tačiau vis daugiau Jungtinių Valstijų mokyklų pasisako prieš kontaktinių užsiėmimų atnaujinimą šį rugsėjį, pasirinkdamos tęsti mokymą internetu, kol pandemija neišnyks.

Amerikos pediatrijos akademija padarė išvadą, kad vaikai, regis, perduoda COVID-19 mažiau nei suaugusieji, ir kad daugelis mokyklų galėtų būti atidarytos ateinančiais mėnesiais, jei imsis atsargumo priemonių.

Remiantis Europos mastu atliktu tyrimu, paskelbtu birželį, daug mažesnė tikimybė, kad vaikai sunkiai susirgs ar mirs nuo koronaviruso: mažiau nei vienas procentas vaikų, kurių COVID-19 testas yra teigiamas, miršta.

Tyrimo autoriai teigė, kad tikrasis procentas tikriausiai yra daug mažesnis, nes daugelis vaikų, kuriems pasireiškia lengvi simptomai ar jų visai nepasireiškia, apskritai netestuojami.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 06 10:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt