ketvirtadienis, vasario 25 d.
Farmacininkų pajamos auga nepaisant pandemijos ar dėl pandemijos?
Alfa.lt

Didžiosios farmacijos kompanijos tikina, kad iš vakcinų nesipelnys. Jei ir bus taip, tai jų pajamos tikrai neturėtų nukentėti: Jungtinės Karalystės farmacijos bendrovė „AstraZeneca“, kartu su Oksfordo universitetu sukūrusi vakciną nuo COVID-19, pranešė apie dvigubai didesnį pelną 2020 m. bei geresnius rodiklius pastarąjį ketvirtį.

Remiantis pranešimu spaudai, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį bendrovės ikimokestinis pelnas siekė 1,17 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 240 mln. JAV dolerių tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau.

Pagrindinis pelnas, tenkantis vienai akcijai, padidėjo iki 1,07 JAV dolerio, palyginti su 0,89 JAV dolerio analogišku laikotarpiu 2019-aisiais.

„FactSet“ apklausti ekspertai prognozavo vidutiniškai 1,10 JAV dolerio pelną.

„Praėjusio ketvirčio pajamos išaugo 11 proc., iki 7,41 mlrd. JAV dolerių ir viršijo analitikų prognozę – 7,12 mlrd. JAV dolerio.

Šiuo metu daugelis šalių rengiasi masinio skiepijimo nuo COVID-19 programoms, tačiau pastangas apsunkina ribotas vakcinų tiekimas, nes didėjantys infekcijų skaičiai verčia vyriausybes griežtinti apribojimus.

Šių metų pradžioje „AstraZeneca“ atsidūrė ES ir Didžiosios Britanijos diplomatinio konflikto centre dėl vakcinos nuo COVID-19 tiekimo problemų, taip pat susidūrė su nesėkme, kai kelios Europos valstybės nepatvirtino bendrovės vakcinos naudojimo vyresniems nei 65 metų žmonėms.

„Nepaisant reikšmingo pandemijos poveikio, mūsų pajamos išaugo dviženkliu skaičiumi“, – pranešė bendrovės vadovas Pascalis Soriot, įmonei paskelbus, kad 2020 m. grynasis pelnas gali siekti 3,2 mlrd. JAV dolerių.

„Pažanga, pasiekta kuriant vakciną nuo COVID-19, parodė mūsų gebėjimus“, – pridūrė jis.

Į rezultatus neįtraukti vakcinos nuo COVID-19 pardavimai, apie kuriuos bus pranešta atskirai.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vakcinų ekspertai trečiadienį paskelbė, kad bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina nuo COVID-19 gali būti suleidžiama vyresniems nei 65 metų žmonėms ir naudojama tose vietose, kur plinta koronaviruso atmainos.

„Atsižvelgdama į visus turimus įrodymus, PSO rekomenduoja vakciną naudoti su 65 metų ir vyresniems asmenims“, – rašoma atnaujintose 15 narių turinčios Strateginės imunizacijos ekspertų patariamosios grupės (SAGE) rekomendacijose.

„AstraZenecos“ vakcina sudaro didžiąją dalį dozių, platinamų visame pasaulyje, ypač skurdesnėse šalyse, pagal „Covax“ programą, ir yra laikoma itin svarbia kovojant su pandemija, nusinešusia daugiau nei 2,3 mln. gyvybių.

PSO vyriausioji mokslininkė Soumya Swaminathan teigė, kad „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo nauda „gerokai atsvertų“ bet kokią riziką net tose šalyse, kuriose yra naujų viruso atmainų.

2021 02 12 08:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt