sekmadienis, lapkričio 1 d.
„FedEx“ centre detonavo siuntoje paslėptas sprogmuo
tiesa.com

Teksaso mieste Šerce įsikūrusiame siuntų bendrovės „FedEx“ skirstymo cente antradienį detonavo pašto siuntoje paslėptas sprogmuo, o per šį incidentą lengvai nukentėjo viena darbuotoja, pranešė ugniagesiai.

Pareigūnai nurodė, kad sprogstamasis užtaisas pašto siuntų skirstymo centre detonavo tuojau po vidurnakčio.

San Antonijaus ugniagesių departamento pranešime sakoma, kad „FedEx“ darbuotoja patyrė gyvybei pavojaus nekeliančią „perkusinio tipo“ traumą.

Įvykio vietoje dirba Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir Alkoholio, tabako ir šaunamųjų ginklų biuro (ATF) agentai.

Federaliniai pareigūnai sakė, kad šis incidentas tikriausiai susijęs su virtine išpuolių, pastaruoju metu įvykdytų Teksaso valstijos sostinėje Ostine ir siejamų su „sprogdintoju maniaku“.

Dienraštis „The Washington Post" citavo FTB atstovus, sakiusius, kad siuntinys turėjo keliauti į Ostiną.

Šimtai policininkų ir FTB agentų tebeieško mįslingo „sprogdintojo maniako“ po sekmadienį surengto naujo išpuolio Ostine, jau ketvirto šį mėnesį, sunkiai sužeidusio du jaunus vyrus.

Policija nurodė, kad sekmadienį vakare driokstelėjęs sprogimas yra susijęs su trimis ankstesniais Ostine surengtais sprogdinimais. Pasak pareigūnų, per naujausią ataką sprogdintojas sprogmeniui detonuoti panaudojo atotampą, ir tai rodo „aukštesnio lygio įgūdžius“.

„Šiuo metu aišku, kad susiduriame, kaip manome, su sprogdintoju maniaku“, – žurnalistams sakė Ostino policijos viršininkas Brianas Manley.

Tačiau B. Manley sakė, kad policija kol kas nesugebėjo nustatyti, dėl kokių motyvų rengiami šie sprogdinimai, beveik milijoną gyventojų turinčiame mieste pareikalavę dviejų žmonių gyvybių, o dar keturis sužeidę.

„Ar tai terorizmas? Ar tai susiję su neapykanta? – klausė B. Manley. – Kaip sakėme ir pat pradžių, nenorime to klasifikuoti kaip terorizmo arba neapykantos, nes tiesiog nepakankamai žinome.“

Per ankstesnius sprogdinimus detonavus prie durų paliktiems paketams su bombomis žuvo du afroamerikiečiai, todėl buvo keliama prielaida, kad sprogdintojo paskatos gali būti rasistinės. Per vieną sprogimą taip pat buvo sužeista 75 metų ispanakalbė.

Tačiau B. Manley nurodė, kad per vėliausią sprogdinimą buvo sunkiai sužeisti du baltaodžiai 22 ir 23 metų jaunuoliai, ėję šaligatviu arba gatve viename ramiame pietvakariniame Ostino gyvenamajame priemiestyje.

Pasak policijos viršininko, atrodo, kad sprogdintojas savo aukų nesirinko. Pareigūnas pridūrė, kad sprogdiklis buvo sužadintas atotampa.

„Dabar matome reikšmingą pasikeitimą nuo, iš pažiūros, trijų labai aiškiai nutaikytų atakų iki praeito vakaro atakos, per kurią turėjo būti smogta atsitiktinei aukai, tiesiog einančiai pro šalį, – sakė B. Manley. – Aiškiai matome, kad įtariamojo arba įtariamųjų naudojamas metodas pasikeitė.“

B. Manley pridūrė, kad faktas, jog buvo panaudotas sprogmuo su atotampa, reiškia, kad jį padėjo asmuo, „demonstruojantis aukštesnio lygio išmanymą, aukštesnio lygio įgūdžius“ nei iš pradžių manyta.

Pareigūnai nurodė, kad už informaciją, sudarysiančią sąlygas suimti įtariamąjį, Ostino miestas ir Teksaso valstija yra pasiryžusi sumokėti 115 tūkst. dolerių atlygį.

„Mums reikia kiekvienos užuominos, bet kokios informacijos, kad ir kokia nereikšminga ji jums gali atrodyti“, – pabrėžė B. Manley.

Kovo 2-ąją sprogęs paketas užmušė 39 metų Anthony House'ą. Kovo 12 dieną žuvo 17-metis afroamerikietis Draylenas Masonas. Tą pačią dieną buvo kritiškai sužeista ispanakalbė moteris.

Šios trys bombos buvo paslėptos paketuose, padėtuose kažkokio asmens, o ne atsiųstuose paštu. Sprogmenys buvo sudėti į namų apyvokos daiktus, kokių galima nusipirkti bet kurioje parduotuvėje.

Šiame tyrime dalyvauja šimtai teisėsaugos pareigūnų, tarp jų – psichologų kriminalistų ir ekspertų iš FTB bei Alkoholio, tabako ir šaunamųjų ginklų biuro (ATF).

Ostino meras Steve'as Adleris sakė, kad pastangos sučiupti šių išpuolių organizatorių arba organizatorius yra „aukščiausias prioritetas“.

„Veikia ištisa federalinių agentų armija, – S. Adleris sakė televizijai ABC. – Turime valstijos išteklių. Išsiaiškinsime, kas yra už tai atsakingas ir tai sustabdysime.“

2018 03 20 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt