penktadienis, gruodžio 3 d.
G. Landsbergis sako gavęs Berlyno paneigimą dėl „Belavia“ išbraukimo iš sankcijų sąrašo
BNS
Scanpix

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako išgirdęs paneigimą iš Vokietijos kolegos Heiko Maaso , kad Berlynas svarsto galimybę iš Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašo išbraukti Baltarusijos oro bendrovę „Belavia“.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), penktadienį G. Landsbergis ir H. Maasas aptarė situaciją pasienyje ir sutarė, jog migracijos krizė turi būti sprendžiama europiniu, o ne dvišaliu lygmeniu

„Sutarėme, kad krizė pasienyje su Baltarusija turi būti sprendžiama europiniu, o ne dvišaliu lygmeniu. Privalome įgyvendinti naujas sankcijas Baltarusijos režimui, dėl kurių sutarėme pirmadienį vykusio Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo metu“, − pranešime cituojamas G. Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad ES „ilgai ir kryptingai dirbo ieškodama konsensuso dėl bendros politikos Baltarusijos atžvilgiu“, todėl būtina toliau laikytis šio kurso.

„Žaiskime pagal europietiškas taisykles, o ne pagal A. Lukašenkos, kuris propaguoja žaidimą be taisyklių“, − sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pranešime nurodoma, kad iš H. Maaso ministras išgirdo paneigimą, jog Vokietija svarsto galimybę iš ES sankcionuojamų subjektų sąrašo išbraukti Baltarusijos oro vežėją „Belavia“.

Dėl papildomų sankcijų Baltarusijai įvedimo pirmadienį sutarė Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai, pavedę diplomatams paruošti konkretų sankcionuojamų asmenų ir įmonių sąrašą.

Šios sankcijos įvedamos už Minsko vaidmenį kurstant migrantų krizę Baltarusijos pasienyje su Europos Sąjungos šalimis – Lenkija, Lietuva bei Latvija.

Briuselis kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tokius veiksmus hibridine agresija keršijant už ankstesnes bloko sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją po pernai įvykusių prezidento rinkimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 19 19:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt