trečiadienis, gegužės 27 d.
G. Thunberg paaukojo 100 tūkst. dolerių vaikams per pandemiją paremti
BNS

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg 100 tūkst. dolerių (92 tūkst. eurų) prizą, laimėtą iš vieno danų fondo, paaukojo Jungtinių Tautų Vaikų fondui (UNICEF), kad jie būtų skirti kovoti su koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija, ketvirtadienį paskelbė ši pasaulinė organizacija.

„Kaip ir klimato krizė, koronaviruso pandemija yra vaikų teisių krizė“, – sakė 17-metė G. Thunberg, kurios žodžiai cituojami UNICEF pareiškime.

„Ji paveiks visus vaikus dabar ir ateityje, bet pažeidžiamos grupės bus paveiktos labiausiai, – sakė G. Thunberg. – Prašau visų prisidėti prie manęs remiant gyvybiškai svarbų UNICEF darbą vaikų gyvybėms gelbėti, sveikatai saugoti ir švietimui tęsti.“

Su skurdu kovojanti Danijos nevyriausybinė organizacija „Human Act“ paskirs tokią pačią 100 tūkst. dolerių sumą, priduriama pareiškime.

UNICEF paskelbė, kad šios lėšos bus paspirtis fondui stengiantis paremti vaikus, kuriuos paveikė karantinas ir mokyklų uždarymas, ypač kalbant apie „maisto stygių, apkrautas sveikatos apsaugos sistemas, smurtą ir negautą švietimą“.

G. Thunberg kovo pabaigoje sakė, kad „tikriausiai“ pasigavo koronavirusą, nes pajuto simptomus po vienos kelionės į Centrinę Europą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 30 10:14
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt