pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Garsiausia Australijos žmogžudystė: prieš 70 metų rasto kūno ir keisto kodo jo kišenėje paslaptis pagaliau išnarpliota
Alfa.lt
Australijos policija
„Vyras iš Somertono“

Viena labiausiai gluminančių Australijos paslapčių – prieš 74 metus paplūdimyje rastas negyvo vyro kūnas, kurio kišenėje buvo užkoduotas raštelis. „Vyro iš Somertono“ byla pagaliau buvo išnarpliota. Žmogžudystę analizuojantis profesorius teigia, kad pasitelkė DNR analizę, siekdamas atskleisti tikrąją negyvėlio tapatybę, rašo Dailymail.co.uk.

Somertono paplūdimyje, Australijoje, Adelaidės priemiestyje, 1948 m. gruodžio 1 d. tuomet 16-metis Neilas Day'us su draugu rado negyvo vyro kūną.

Pomirtinės ekspertizės metu nustatyta, kad vyras greičiausiai mirė nuo nuodų, tačiau nuo kokių – neaišku. „Vyras iš Somertono“ vilkėjo kostiumą ir ryšėjo kaklaraištį, tačiau visos etiketės nuo drabužių buvo nukirptos.

Tarp mirusiojo daiktų rasta knyga su slaptu kodu, kurio niekas nesugebėjo iššifruoti. Rasta eilėraščių knyga skleidė teoriją, kad vyras galimai buvo Šaltojo karo šnipas.

Knyga su neiššifruojamu kodu nebuvo vieninteliai šalia „vyro iš Somertono“ rasti daiktai. Jo kišenėse taip pat rasta kramtomoji guma „Juicy Fruit“, amerikietiškos metalinės šukos, autobuso bilietas į „North Glenelg“ ir „Army Club“ cigaretės bei degtukai.

Įspūdinga „vyro iš Somertono“ paslaptis

Praėjus daugiau nei 70 metų, Adelaidės universiteto tyrinėtojas Derekas Abbottas pareiškė, kad „Vyras iš Somertono“ yra Carlas Webbas, 43 metų elektros inžinierius ir instrumentų gamintojas iš Footscray Melburno.

Profesorius D. Abbottas, dirbęs kartu su žinoma amerikiečių genetikos specialiste Colleen Fitzpatrick, DNR tyrimui naudojo lavono plaukus iš gipso kaukės, pagamintos 20 a. ketvirtajame dešimtmetyje.

Ekspertai sukūrė maždaug 4 tūkst. žmonių šeimos medį. Praėjusią savaitę D. Abbottui ir C. Fitzpatrick pavyko sėkmingai suderinti lavono plaukų DNR su tolimų C. Webbo giminaičių pavyzdžiais.

„Sudarius giminės medį mums pavyko rasti pusbrolį iš mirusiojo motinos pusės. Pasijutau, kaip pasiekęs Everesto viršūnę“, – CNN sakė D. Abbottas.

Kas toks buvo C. Webbas?

C. Webbas buvo jauniausias iš šešių vaikų, jis gimė 1905 m. Melburne.

„Pasirodo, kad C. Webbas turi svainį Thomą Keane'ą, kuris tuo metu gyveno vos 20 minučių kelio nuo jo“, – ABC News teigė profesorius D. Abbottas.

Profesorius tikino, kad jie taip pat rado galimą priežastį, kodėl melburnietis buvo Adelaidėje.

„Turime įrodymų, kad jis išsiskyrė su savo žmona ir kad ji persikėlė į Pietų Australiją, todėl galbūt jis atvyko jos susekti“, – sakė D. Abbottas.

Praėjusių metų gegužę Pietų Australijos policija iškasė „vyro iš Somertono“ kūną iš jo poilsio vietos West Terrace kapinėse.

Tačiau ekspertai susidūrė su sunkumais analizuodami DNR dėl nedidelio „lyginamųjų mėginių“ kiekio. Pietų Australijos policija, kuri taip pat atlieka šios žmogžudystės tyrimą, pranešė, kad dar turės patikrinti profesoriaus išvadas.

Profesorius D. Abbottas teigė, kad yra labai nedaug įrašų, kurie nušviestų „vyro iš Somertono“ gyvenimą. Visgi pavyko rasti įrodymų, kad C. Vebbo žmona 1947 m. balandžio mėn. kreipėsi į teismą prašydama skyrybų.

Po to, kai moteris pateikė prašymą dėl skyrybų, ji persikėlė į Bjutą Pietų Australijoje, 144 km į šiaurės rytus nuo Adelaidės.

Profesorius D. Abbottas tikino, kad C. Webbas mėgo lažintis dėl žirgų, o paslaptingas kodas, rastas vyro knygoje, gali būti susijęs su žirgų vardais.

2022 08 01 10:15
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt