trečiadienis, kovo 3 d.
Gėjų poros pergalė: surogatinę dukrą leista išsivežti į Ispaniją
tiesa.com

Tailando teismas priėmė istorinį sprendimą – jis leido gėjų porai iš šalies išsivežti surogatinės motinos jiems pagimdytą mergaitę. Teismo procesai truko ilgiau nei metus, nes surogatinė motina po gimdymo atsisakė atiduoti vaiką porai kaip kad buvo sutarta anksčiau.

Teigiama, kad mergaitė gimė praėjusių metų sausį, o jos motina atsisakė pasirašyti jai pateiktus dokumentus, rašė thelocal.es.

Ispanas Manuel Valero ir jo vyras amerikietis Gordonas Lake‘as apkaltino surogatinę motiną tailandietę Patidta Kusonsrang pažeidus susitarimą po to, kai ši sužinojo, kad jos pagimdytą vaiką augins gėjų pora.

Moteris šiuos kaltinimus neigė, bet teisėjo nuomonės priimant galutinį sprendimą ji nepakeitė. Ji taip pat ir neatskleidė motyvų, kodėl po gimdymo pakeitė savo nuomonę.

Žurnalistams mažosios Carmen tėvai pasidžiaugė, kad 15 mėnesių trukęs košmaras baigėsi ir netrukus visi trys galės skristi namo, į Ispaniją. Ten Carmen susitiks su savo vyresniuoju broliuku, kuris pastaruosius metus augo su M. Valero seserimi.

Tailandas kurį laiką buvo viena tų šalių, kuri leido tos pačios lyties poroms įsivaikinti vaikus, taip pat jiems atžalas gimdė surogatinės motinos, tačiau padėtis pasikeitė 2014-aisiais. Tuomet karinė vyriausybė uždraudė užsieniečiams iš šalies išsivežti surogatinius vaikus.

2016 04 27 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt