trečiadienis, spalio 5 d.
Gera žinia Ukrainai: Rusija iki metų pabaigos gali likti be artilerijos sviedinių
Alfa.lt
Facebook

Dėl didelio karo veiksmų Ukrainoje intensyvumo iki metų pabaigos Rusijoje gali praktiškai pritrūkti sviedinių, artilerijos ir šarvuočių.

„The Insider“ teigimu, dėl Vakarų sankcijų Rusijos karinė pramonė negali visapusiškai atkurti ginklų ir šaudmenų atsargų.

Visų pirma, pabrėžiama, kad didžiulis artilerijos sviedinių kiekis, kuris Rusijai liko iš SSRS laikų, negalėjo būti saugomas ilgą laiką, o 122 mm ir 152 mm sviedinių trūkumas buvo jaučiamas jau per antrąją Čečėnijos kampaniją 2002 m.

Be to, šių ir kitų artilerijos sviedinių atsargos pamažu seko per invaziją į Gruziją, Ukrainą (2014-2015 m.), taip pat per Sirijos kampaniją.

Leidinyje pažymima, kad sviedinių gamyba Rusijoje visu pajėgumu prasidėjo tik 2010 metais, šie tempai netiko Gynybos ministerijai, tad buvo pradėta senų sviedinių atkūrimo kampanija.

Taigi 2010-aisiais Rusijos kariuomenė per metus gaudavo iki 1,6-1,7 mln. visų tipų sviedinių, o per šešis karo Ukrainoje mėnesius turėjo išeikvoti mažiausiai 7 mln. sviedinių, neskaitant tų, kuriuos sunaikino Ukrainos kariškiai.

Rašoma, kad jei šaudymo intensyvumas ir toliau tęsis, sviedinių trūkumas smarkiai pasijus jau šių metų pabaigoje.

Papildomų problemų gali pridaryti ir tai, kad vamzdžiai taip pat nėra amžini ir, pavyzdžiui, artilerijos pabūklų vamzdžiai yra pritaikyti atlaiklyti apie 2-3 tūkstančius šūvių, o tankų – mažiau nei tūkstantį.

Nors tiksliai nežinoma, kiek atsarginių pabūklų ar tankų vamzdžių liko rusų sandėliuose, aišku viena – jų skaičius nėra begalinis.

Ta pati istorija yra ir dėl šarvuočių. Visų pirma, T-72 ir T-80 tankų variklių resursai skaičiuojami apie tūkstančiui darbo valandų, po to juos reikia pakeisti, o tai yra problematiška, nes jie surenkami iš importuotos įrangos.

2010-aisiais karinės įrangos atkūrimo ir gamybos tempas Rusijoje siekė ne daugiau kaip 650 vienetų per metus, iš kurių 160–170 vienetų – T-72B3 / B3M ir ne daugiau kaip 45–50 vienetų – T-80BVM. Tačiau T-90 tankų gamyba masiškai buvo pradėta tik 2021 m. ir siekė porą dešimčių per metus.

Leidinio duomenimis, tuo metu, kai prasidėjo invazija į Ukrainą, Rusijos kariuomenė turėjo apie 3,3 tūkst. tankų, iš kurių tik 2 tūkst. buvo modernizuoti. O iš 16 tūkst. visų modifikacijų šarvuočių apie ketvirtadalis jų buvo nauji ir modernizuoti.

2022 08 31 13:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt