penktadienis, liepos 10 d.
Geros prognozės JAV ekonomikai
tiesa.com

Jungtinių valstijų ekonomika atsigavo ir stiebiasi į viršų, pranešė BBC cituodami Tarptautinį valiutos fondą. Ekonomistai prognozuoja, kad įvertinus vertybinių popierių rinką ir kylančias nekilnojamojo turto kainas, atsigavimas turėtų įsibėgėti kitais metais.

Vienas iš labiausiai nerimą keliančių rodiklių – tai nedarbas, tačiau pastaruoju metu ir čia jau matosi tam tikrų teigiamų pokyčių. Manoma, kad bedarbystės mastai JAV turėtų pradėti trauktis jau kitąmet, o šiais manoma, kad nebedidės. Tokias prognozes sustiprina ir pranešimai apie nuolat kuriamas naujas darbo vietas.

Ir nors JAV rodikliai džiugina, tačiau situacija galėtų būti kur kas geresnė, jeigu būtų daugiau teigiamų naujienų iš Europos. Tačiau tarptautinio valiuotos fondo duomenimis, euro zonos šalys kol kas vis dar yra gilioje recesijoje ir atsigauna labai pamažu. Ir, deja, to negalima pasakyti apie visas šalis.

„Tiesa“ primena, kad šiuo metu su realia nemokumo grėsme yra susidūrusi Graikija. Ypatingai sunki ekonominė padėtis Ispanijoje, Portugalijoje ir kt. valstybėse.

2013 07 30 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt