šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Graikai prieš taupymą kovoja streikais
tiesa.com

Graikijos valdžia bando įgyvendinti griežtą taupymo programą, kuri vakar ir vėl iššaukė protestų bangą. Nepatenkinti mažinamais etatais ir biudžeto karpymais, streiką pradėjo ir darbus sustabdė sveikatos sektoriaus ir transporto sistemos darbuotojai, pranešė france24.com

Vyriausybė jau kurį laiką gauna tarptautinę finansinę paramą ir vakar dar kartą pakartojo, kad jeigu šalis nesilaikys taupymo rėžimo, finansinės injekcijos nutrūks. Tai būtų mirtinas smūgis Graikijos ekonomikai.

Ligoninėse vakar buvo teikiama tik skubioji pagalba. 500 gydytojų paliko darbo vietas ir susirinko prie Sveikatos ministerijos, kur skanduotėmis ragino valdžią peržiūrėti personalo politiką. Anot medikų, ligonines teks apskritai uždaryti, jeigu bus taupoma atleidžiant gydytojus ir slaugytojus, kurių jau dabar labai trūksta.

Streikavo ne tik medikai, bet ir viešojo transporto sistemos darbuotojai. Graikijos sostinėje, Atėnuose, nekursavo autobusai, šalyje sustojo traukinių ir keltų eismas. Įprasto grafiko nepakeitė tik metro ir tramvajai.

Visų šių sričių streikuojančių darbuotojų bėdos panašios – didėjantis nedarbas ir išaugę mokesčiai.

2013 02 01 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt