pirmadienis, kovo 1 d.
Graikija susiduria su trečia koronaviruso banga, sako ministras
BNS

Graikija susiduria su trečia koronaviruso banga, antradienį sakė sveikatos apsaugos ministras Vasilis Kikilijas, pareigūnams susirinkus aptarti griežtesnių karantino taisyklių.

„Ekspertų analizė... rodo, kad ši trečioji banga ateina ir į mūsų šalį“, – prieš skubų vyriausybės posėdį dėl pandemijos televizijai „Open TV“ sakė V. Kikilijas.

Pirmoji pandemijos banga Graikijoje kilo pernai kovą. Vėliau ji atslūgo, bet rudenį virusas vėl pradėjo sparčiai plisti ir vyriausybė buvo priversta sugrąžinti visuotinį karantiną.

Atėnų regione šiuo metu užimta 71 proc. COVID-19 pacientams numatytų lovų intensyviosios slaugos skyriuose, sakė ministras. Šiuo metu intensyviosios slaugos reikia daugiau kaip 270 pacientų.

Šalyje su koronavirusu siejama beveik 6 tūkst. mirčių.

Bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze 11 mln. gyventojų turinčioje šalyje jau paskiepyta beveik 420 tūkst. žmonių.

Graikija, kaip ir daugelis kitų Europos Sąjungos šalių, „AstraZenecos“ vakcina leidžia skiepyti tik jaunesnius kaip 65 metų žmones, nes laukia duomenų apie jos veiksmingumą vyresniems pacientams.

Pasak V. Kikilijo, „AstraZenecos“ vakcinos poveikio vyresniems nei 70 metų žmonėms tyrimo išvadų laukiama vasario pabaigoje.

Kitomis vakcinomis 60–64 metų ir 75–79 metų graikai dviem atskiromis grupėmis bus pradėti skiepyti nuo kitos savaitės.

Karantinas visoje Graikijoje buvo paskelbtas lapkritį. Jo metu ribojamas judėjimas tarp regionų, žmonės privalo nurodyti pateisinamą priežastį, jei išeina iš namų.

Mažmeninės prekybos suvaržymai buvo sušvelninti Kalėdoms ir pardavimo sezonui sausį, o šio sprendimo kritikai sako, kad jis nulėmė naują užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 09 16:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt