penktadienis, gegužės 7 d.
Grėsmingos žinios: manoma, kad iki 2050-ųjų žmoniją ištiks galas
tiesa.com
pixabay.com

Mokslininkai perspėja, kad per artimiausius dešimtmečius dėl klimato krizės žmonijai iškils egzistencinė grėsmė.

Yra didelė tikimybė, kad žmonijos civilizacija artėja link savo galo, kurio galima sulaukti jau per artimiausius tris dešimtmečius. Nebent bus imtasi neatidėliotinų veiksmų. Ataskaita, kurią paskelbė Australijos ekspertų grupė „Breakthrough National Centre for Climate Restoration“, prabrėžia apokaliptinį scenarijų: vyraujančios sąlygos jau 2050 m. didesnėje mūsų planetos dalyje gali viršyti žmonijos išgyvenamumo ribas. Ekspertai apskaičiavo egzistencinę, su klimatu susijusią grėsmę, kilsiančią Žemei per artimiausius 30 metų.

Ataskaitoje perspėjama apie „egzistencinį pavojų civilizacijai [...], lemiantį nuolatines, didžiąja dalimi neigiamas, pasekmes žmonijai, kurios gali būti nebepataisomos, sunaikinti inteligentiškas gyvybės formas arba drastiškai sumažinti jos potencialą“. Autorių teigimu, šiuo metu mes esame unikalioje situacijoje, neturinčioje jokio istorinio atitikmens, kai vyraujančios temperatūros negali būti sulyginamos nė su vienu kitu žmonijos egzistavimo periodu, tuo pačiu metu planetoje gyvenant beveik 8 mlrd. žmonių, rašo Iflscience.com. Mokslininkai pateikė įtikinamą ir gąsdinantį „2050 scenarijų“: vos per tris dešimtmečius žmonija gali susidurti su negrįžtamu civilizacijos griuvimu.

2020–2030 m.

Nesilaikant Paryžiaus susitarimo ir nesiimant visų būtinų veiksmų, neįmanoma sustabdyti Žemės temperatūros kilimo, kuris apsistotų mažiausiai ties 3 °C šiltėjimu. reklama Kaip nustatyta ankstesniuose tyrimuose, anglies dioksido lygis pasiektų apie 437 daleles milijone, ko mūsų planetoje nebuvo pastaruosius 20 mln. metų. Planeta 2020–2030 m. periodu sušiltų 1,6 °C.

2030–2050 m.

Emisijų pikas būtų fiksuojamas 2030 m. ir jis būtų mažinamas. Tačiau anglies ciklo grįžtamasis ryšys ir toliau besitęsiantis iškastinio kuro deginimas lemtų tai, kad iki 2050 m. temperatūra pakiltų 3 °C.

2050 m.

Būtų pasiektas lūžio taškas ir prasidėtų grandininė reakcija. Net ir nusprendus stabdyti visas emisijas prasidėjęs „Šiltnamio Žemės“ scenarijus temperatūrą Žemėje pakeltų papildomu 1 laipsniu. reklama Pasiekus šį tašką 55 proc. pasaulio populiacijos susidurtų su daugiau nei 20 dienų per metus trunkančiomis mirtino karščio sąlygomis, viršijančiomis lygį, kurį gali išgyventi žmogus.

Šiaurės Amerika kentėtų ekstremalius meteorologinius reiškinius, tarp kurių ir miškų gaisrai, sausros ir karščio bangos. Kinijoje sustotų musonai, didžiosios Azijos upės išdžiūtų, lietaus kiekis centrinėje Amerikoje sumažėtų perpus. Mirtino karščio sąlygos Vakarų Afrikoje tęstųsi daugiau nei 100 dienų per metus, o skurdesnės valstybės nebesugebėtų užtikrinti dirbtinai vėsinamos aplinkos savo potencialioms populiacijoms. Būtų smarkiai paveiktas maisto gamybos sektorius, kuris nebeišgalėtų išmaitinti pasaulio populiacijos. Daugiau nei 1 mlrd. žmonių būtų perkeliami iš savo gyventų teritorijų.

Tolesnės pasekmės darytų įtaką nacionaliniam saugumui. Atsirastų naujų iššūkių, pavyzdžiui, nepakeliami pandeminiai ligų protrūkiai. Realybe gali tapti ginkluoti konfliktai, kovojant dėl išteklių, kas gali privesti ir iki branduolinio karo. reklama Blogiausias scenarijus – didelė tikimybė, kad žmonijos civilizacija pasiektų savo galą.

Laukti nėra ko

Skelbdami tokias siaubingas mūsų artimos ateities perspektyvas, autoriai ragina suskubti valstybes ir kuo skubiau imtis veiksmų. Skatinama kurti nulinių emisijų industrinę sistemą ir sumažinti anglies vartojimą, taip apsaugant žmonijos civilizaciją. Tai įgyvendinamas siekis. Neseniai IPCC paskelbta ataskaita pristato mūsų ateitį, kuri įmanoma, jei visuotinis šiltėjimas būtų apribotas ties 1,5 °C, o ne ties 2 °C, kuriuos nustatė Paryžiaus susitarimas. reklama Yra būdų, kaip mes galime apsaugoti savo ateitį, tačiau būtinų veiksmų privalome imtis jau dabar.

2019 06 13 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt