šeštadienis, balandžio 10 d.
Griežtos priemonės Austrijoje: be neigiamo koronaviruso testo į parduotuvę neįleis
Alfa.lt

Austrijos sveikatos ministerijos vadovas Rudolfas Anschoberas trečiadienį pareiškė, kad nuo balandžio 7 d. norint aplankyti parduotuves reikės turėti naujai atliktą neigiamą koronaviruso testą.

Šiuo metu neigiamas infekcijos testas būtinas apsilankyti paslaugų įmonėse, kuriose palaikomas kontaktas su kliento kūnu (kirpyklose, grožio salonuose).

„Nuo balandžio 7 d. norime pereiti prie į parduotuves norinčių įeiti testų etapo“, – spaudos konferencijoje sakė R. Anshoberas.

Jis patikslino, kad testo reikės norint apsilankyti visose mažmeninės prekybos vietose, išskyrus gyvybiškai reikalingas – vaistines ir maisto prekių parduotuves.

Negana to, Sveikatos ministerijos vadovo teigimu, Vienos, Burgenlando ir Žemutinės Austrijos federalinėse žemėse dėl padidėjusių atvejų skaičiaus balandžio 1–6 d. galios naujas griežtas karantinas.

Šiuo metu blogiausia padėtis yra rytinėje Austrijos dalyje, to priežastis – siaučianti britiška mutacija, todėl situacija ligoninėse, ypač intensyviosios terapijos skyriuose, yra arti kritinės.

„Norime per šį trumpą laikotarpį (nuo balandžio 1 d. iki 6 d.) uždaryti paslaugų įmones, kuriose palaikomas ryšys su kliento kūnu, ir antra – uždaryti prekybą, išskyrus gyvybiškai svarbias – vaistines ir maisto prekių parduotuves. Trečią dalyką jau žinote, šiam laikotarpiui reikės dėvėti FFP2 apsauginę kaukę viešoje erdvėje, kur yra daug žmonių“, – sakė R. Anshoberas.

Jis pridūrė, kad per šį laikotarpį valdžios institucijos taip pat ketina įpareigoti dėvėti FFP2 tipo kaukę biuruose ir patalpose, kuriose yra daugiau nei vienas asmuo, taip pat kas savaitę atlikti darbuotojų testus. Taip pat visą parą bus apribotas išėjimas iš namų be pateisinamos priežasties, į tai įeina ir pasivaikščiojimas.

2021 03 25 09:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt