šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Gruzinai pasinaudojo beviziu režimu su ES ir namo negrįžo
tiesa.com

Atsivėrusios Europos Sąjungos (ES) sienos suviliojo tūkstančius gruzinų. Kaip ir buvo baiminatasi dalis pasinaudojusių beviziu režimu išvykę į ES valstybes į tėvynę nustatytu laiku nesugrįžo.

Anot šalies vidaus reikalų viceministras Šalvos Chucišvilio, skaičiuojama, kad negrįžusiųjų skaičius siekia 3 tūkst.

„Iš 55 tūkst. Gruzijos piliečių, kurie pasinaudojo beviziu režimu su ES valstybėmis, maždaug 3 tūkst. nustatytu laiku negrįžo. Beje, tai nereiškia, kad šitie piliečiai vienareikšmiškai pažeidė bevizį režimą su Europos Sąjunga. Jie galėjo išvykti į tokias šalis kaip Ukraina, Turkija ir Baltarusija, su kuriomis Gruzija taip pat turi bevizį režimą. Gruzijos vidaus reikalų ministerija jau identifikavo šiuos piliečius“, – žurnalistams sakė Š. Chuciišvilis.

Jis taip pat pranešė, kad, nepaisydami Gruzijos pasieniečių perspėjimų dėl tapatybės dokumentų problemų, 160 piliečių vis tiek išskrido į Europos šalis, bet jų pasus patikrinus Europos miestų oro uostuose buvo sugrąžinti į tėvynę.

Bevizis režimas ES Šengeno zonoje Gruzijai buvo įvestas šių metų kovo 28 dieną. Gruzijos piliečiai Šengeno zonos šalyse be vizos gali būti 90 dienų.

2017 07 24 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt