ketvirtadienis, sausio 27 d.
Gubernatorius: Teksasas pasienyje su Meksika stato savo „sieną“
BNS
Scanpix
JAV ir Meksikos siena

Teksasas prie sienos su Meksika pradėjo statyti savo „sieną“ iš didžiulių plieno strypų, šeštadienį pareiškė valstijos gubernatorius respublikonas Gregas Abbottas, apkaltinęs prezidentą Joe Bideną darant nepakankamai, kad būtų sustabdyta neteisėta imigracija.

„Teksasas žengia žingsnį, kuris, žvelgiant į bet kokią kitą šios šalies valstiją, išties neturi precedento“, – pareiškė gubernatorius per spaudos konferenciją, per kurią papasakojo apie „sieną, statomą mūsų pasienyje siekiant apginti ir išsaugoti Jungtinių Valstijų ir mūsų pačių valstijos suverenumą“.

Tokia siena „reikalinga dėl vienintelės priežasties – dėl to, kad J. Bideno administracija nesugebėjo atlikti savo darbo“, pareiškė jis Rio Grande Sityje, kur kalbėjo stovėdamas priešais kraną ir plieno strypus.

Gubernatorius, kuris, kaip kalbama, turi ambicijų tapti Baltųjų Rūmų šeimininku, pasmerkė „mirtinas“ J. Bideno pasienio politikos „pasekmes“.

„Ši pasienio siena, kurią matote už mūsų, atkartoja pasienio sieną, kurią statė prezidentas Trumpas, tokios pat medžiagos, tokia pat koncepcija“, – pridūrė G. Abbottas, turėjęs omenyje J. Bideno pirmtaką Donaldą Trumpą.

D. Trumpas sienos JAV ir Meksikos pasienyje statybą buvo pavertęs vienu pagrindinių savo administracijos tikslų. Per jo ketverių metų kadenciją buvo pastatyta bendro 727 km ilgio siena, nors didžioji dalis šių statybų buvo tiesiog esamų užtvarų keitimas.

Šių metų sausį prezidento postą perėmus J. Bidenui, darbai buvo sustabdyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 19 14:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt