ketvirtadienis, liepos 7 d.
„Gundantis“ V. Putino pasiūlymas popiežiui
BNS
Scanpix
Vladimiras Putinas .

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį palinkėjo popiežiui Pranciškui laimingo 85-ojo gimtadienio ir pasakė jam, kad jie abu drauge galėtų ginti krikščionis.

Komentaras pasirodė po anksčiau šį mėnesį popiežiaus paskelbto pareiškimo, kad jis yra pasirengęs nuvykti į Maskvą aplankyti Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovo patriarcho Kirilo.

„Sunku pervertinti jūsų asmeninį indėlį plėtojant Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ir Katalikų Bažnyčios santykius, stiprinant Rusijos ir Vatikano ryšius“, – telegramoje popiežiui rašė V. Putinas.

„Esu tikras, kad bendromis pastangomis galime daug nuveikti, kad apgintume krikščionių teises ir interesus, ir užtikrintume tarpkonfesinį dialogą“, – sakoma Kremliaus paskelbtoje telegramoje.

Daugiau kaip du dešimtmečius valdantis V. Putinas pavertė Ortodoksų Bažnyčią svarbiu savo valdžios stulpu ir vaizduoja save tradicinių vertybių sergėtoju.

2016 metais popiežius Pranciškus su patriarchu Kirilu susitiko Kuboje. Tai buvo pirmas dviejų didžiausių krikščioniškų Bažnyčių vadovų susitikimas nuo Krikščionių Bažnyčios skilimo į Rytų ir Vakarų Bažnyčias 1054 metais (schizmos).

Maskvos patriarchato ryšių su užsieniu departamento vadovas metropolitas Hilarionas šį mėnesį sakė, kad kažkuriuo metu nuo gruodžio 20-osios iki 31-osios susitiks su Pranciškumi ir, be kitų klausimų, aptars „galimą būsimą“ pontifiko susitikimą su Kirilu.

Pasak jo, nei tokio susitikimo data, nei vieta dar nepaskirtos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 17 15:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt