pirmadienis, kovo 1 d.
Gvinėjoje – pirmieji nuo 2016 metų mirties nuo Ebolos karštligės atvejai
Alfa.lt

Gvinėjoje per pirmąjį per penkerius metus Ebolos hemoraginės karštligės protrūkį nuo šio viruso mirė keturi žmonės, šeštadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras.

Remy Lamah naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog pareigūnai yra „iš tiesų susirūpinę“ dėl šių mirties atvejų – pirmųjų nuo Gvinėjoje prasidėjusios 2013–2016 metų epidemijos, kuri visame regione nusinešė 11,3 tūkst. žmonių gyvybių.

Viena iš naujausių Ebolos viruso aukų Gvinėjoje tapo sausio pabaigoje susirgusi slaugė, kuri buvo palaidota vasario 1 dieną, vietos žiniasklaidai pareiškė Nacionalinės sveikatos apsaugos agentūros vadovas Sakoba Keita.

„Tarp dalyvavusiųjų laidotuvėse, simptomų, tokių kaip viduriavimas, vėmimas ir kraujavimas, pasireiškė aštuoniems žmonėms, – pareiškė jis. – Trys iš jų mirė, dar keturi yra ligoninėje.“

Šie keturi mirties nuo Ebolos hemoraginės karštligės atvejai užfiksuoti pietrytiniame Nzerekorės regione, pažymėjo jis.

S. Keita vietos žiniasklaidai taip pat nurodė, jog vienas pacientas „pabėgo“, bet buvo rastas ir paguldytas į ligoninę sostinėje Konakryje.

Tuo tarpu kaimyninės Liberijos prezidentas George’as Weah po žinios apie keturių žmonių mirtį nuo Ebolos viruso Gvinėjoje, sekmadienį liepė šalies sveikatos priežiūros institucijoms „sugriežtinti priežiūrą ir ... prevencinius veiksmus“.

Prezidentas pranešime nurodė, jog minėti užsikrėtusieji mirė Gvinėjos Gouekės mieste, esančiame netoli Liberijos šiaurės-rytų sienos.

„Tačiau Liberijoje kol kas nebuvo nustatyta nė vieno ligos atvejo“, – rašoma pranešime.

Ebolos virusas perduodamas per kraują, kūno skysčius, sekretą arba per užsikrėtusių ar neseniai mirusių infekuotųjų organus.

Šis virusas natūraliai paplitęs gamtoje; manoma, kad jį nešioja šikšnosparniai.

2021 02 14 16:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt