penktadienis, rugsėjo 25 d.
Gydytojas abortą atliko ne tai moteriai
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Pietų Korėjoje policija pradėjo tyrimą dėl per klaidą atlikto aborto, informuoja CNN. Policijos pareigūnų teigimu, rugpjūčio 7 d. 6-ą savaitę nėščia pacientė apsilankė viename iš šalies sostinės Seulo rajonų – Gangseo – esančioje klinikoje.

Gydymo įstaigoje buvo sumaišytos ligos kortelės, nepasivarginta patikrinti pacientės tapatybės ir per klaidą atliktas abortas. Policininkai sakė CNN, kad operaciją atlikęs gydytojas ir seselė buvo apklausti, vyksta tyrimas ir kad byla netrukus bus perduota prokuratūrai.

„Gydytojas ir seselė pripažino savo klaidą“, – pranešė policijos atstovas. Jiems pareikšti kaltinimai kūno sužalojimu dėl aplaidumo. Remiantis Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, klinikoje pacientei turėjo būti suleista maistingųjų medžiagų.

Seselė suleido anestetiko nepatvirtinusi jos tapatybės, o gydytojas atliko abortą irgi nepatvirtinęs jos tapatybės, praneša „Yonhap“. Pacientė nežinojo, kokia medicinos procedūra jai atliekama. Apie tyrimo pradžią policija paskelbė pirmadienį.

Šių metų balandžio mėnesį Pietų Korėjoje buvo imtasi veiksmų legalizuoti abortus – šalies Konstitucinis Teismas nusprendė, kad įstatymų leidėjai turi peržiūrėti galiojančius įstatymus iki 2020 m. gruodžio 31 d. Vis dėlto, remiantis dabartiniais įstatymais, nėštumo nutraukimas yra nelegalus ir gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Išimtys taikomos tais atvejais, kai tėvai turi paveldimų ligų, pastojama dėl išprievartavimo ar kraujomaišos arba vaisius kelia pavojų motinos gyvybei.

Šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusiais metais Pietų Korėjoje buvo atlikta apie 50 000 abortų. Tiesa, tikrasis skaičius gali būti gerokai didesnis – juk niekas nenori prisipažinti pažeidęs įstatymą.

2019 09 25 08:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt