penktadienis, balandžio 16 d.
Hakeriai paskelbė Lenkijoje radiacijos pavojų
Alfa.lt

 Dvi Lenkijos vyriausybinių institucijų interneto svetainės trečiadienį buvo nulaužtos ir jose trumpam buvo patalpinta melaginga informacija apie neegzistuojančią radioaktyvią grėsmę, pranešė pareigūnai.

Pasak vieno Lenkijos vyriausybės pareigūno, šis incidentas turi Rusijos kibernetinės atakos požymių.

Nacionalinės atominės energijos agentūros ir Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapiuose buvo trumpam atsiradę pranešimai apie tariamą Lenkijai grėsmę keliantį branduolinių atliekų nuotėkį iš kaimyninės Lietuvos.

Be to, buvo įsilaužta į vieno žurnalisto, kuris dažnai rašo apie Rusijos ir Rytų Europos reikalus, „Twitter“ paskyrą ir ja buvo pasinaudota toliau skleidžiant dezinformaciją.

Trečiadienį paskleistuose melaginguose pranešimuose įspėta, esą vietovėse netoli Lietuvos sienos gyvenančių lenkų sveikatai ir gyvybei gresia pavojus. Tačiau tos žinutės, panašu, nesulaukė daug dėmesio.

Lenkijos saugumo tarnybų vadovo atstovas Stanislawas Zarynas naujienų agentūrai AP sakė, kad „visa istorija atrodo kaip tipiškas Rusijos bandymas“ pasėti įtarimus ir susiskaldymą tarp Vakarų sąjungininkų.

Pasak S. Zaryno, naujausias incidentas primena panašų įsilaužimo bandymą pernai, kai buvo skleidžiama melaginga informacija apie radioaktyvųjį debesį, neva slenkantį į Lenkiją iš Černobylio Ukrainoje, kur 9-e dešimtmetyje įvyko branduolinė katastrofa.

2021 03 18 08:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt