sekmadienis, rugsėjo 25 d.
Harry ir Meghan pirmą kartą po „pabėgimo“ pasirodė viešame renginyje Europoje
BNS
Scanpix
Britų princas Harry ir jo žmona Meghan

Britų princas Harry ir jo žmona Meghan penktadienį pirmą kartą nuo to laiko, kai prieš dvejus metus atsisakė svarbių karališkosios šeimos narių pareigų ir persikraustė į Šiaurės Ameriką, drauge pasirodė viešame renginyje Europoje.

Sasekso kunigaikščiai vakare dalyvavo priėmime Hagoje, surengtame veteranų žaidynėms „Invictus“. Ketvirtadienį pora Didžiojoje Britanijoje aplankė Harry senelę karalienę Elizabeth II, po kelių dienų švęsiančią 96-ąjį gimtadienį.

Harry, kuris kaip britų armijos karys tarnavo Afganistane, žaidynes „Invictus“ įsteigė neįgaliems karo veteranams. Šeštadienį prasidėjusiose penktosiose žaidynėse, kurios du kartus buvo atidėtos dėl pandemijos, dalyvauja per 500 dalyvių iš 20 šalių.

37 metų Harry ir jo 40 metų žmoną britų bulvariniai laikraščiai kritikavo už tai, kad jiedu praėjusį mėnesį nedalyvavo karalienės velioniui sutuoktiniui princui Philipui skirtose pamaldose Vestminsterio abatijoje. Philipas mirė pernai balandį, kelios savaitės iki savo 100-ojo gimtadienio.

Harry ir Meghan Britanijoje drauge nesilankė nuo pat savo sprendimo atsitraukti nuo karališkosios šeimos.

Prieš pat princo atvykimą garsiais plojimais buvo sutikta į Nyderlandus dalyvauti žaidynėse atvykusi 19 ukrainiečių komanda.

Ukrainiečiai apgailestavo, kad negalėjo atvykti viena dalyvė, įstrigusi apgultame Ukrainos Mariupolio mieste.

Greitosios pagalbos medikė Julia Pajevska „dabar mirtiname pavojuje“, naujienų agentūrai AFP sakė komandos atstovė.

„Ji yra vienintelė moteris komandoje, turėjo varžytis šaudymo iš lanko ir plaukimo rungtyse“, – sakoma komandos pareiškime.

Šeštadienį Harry ir Meghan dalyvavo žaidynių atidarymo ceremonijoje, princas turėjo pasakyti kalbą.

Žaidynės baigsis balandžio 22 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 04 16 19:05
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt