penktadienis, gruodžio 4 d.
„Huawei“: JK po D. Trumpo pralaimėjimo turėtų persvarstyti 5G draudimus
Alfa.lt

Jungtinė Karalystė po JAV prezidento Donaldo Trumpo pralaimėjimo turėtų persvarstyti savo sprendimą neleisti Kinijos telekomunikacijų kompanijai „Huawei“ dalyvauti 5G ryšio plėtroje, kuris galimai dar ir pablogintų Anglijos ekonominę regionų atskirtį, portalui „Guardian“ teigė šios kompanijos viceprezidentas.

Liepą šalies Vyriausybė po nemenko spaudimo iš D. Trumpo administracijos, nusprendė visgi neleisti „Huawei“ tapti vienu iš šalies 5G įrangos tiekėjų ir iki 2027 m. visiškai pašalinti šios kompanijos jau įdiegtas technologijas.

Tada JK ministrų kabinetas teigė, kad toks nuomonės pakeitimas nebuvo iššauktas saugumo tarnybų rekomendacijų, kurios taip ir nerado pakankamai įrodymų dėl „Huawei“ grėsmės nacionaliniam saugumui, tačiau dėl D. Trumpo sprendimo neleisti naudoti JAV pagamintų konduktorių „Huawei“ gaminiuose.

„Huawei“ viceprezidentas Victoras Zhangas vylėsi, kad JK bus ištikima savo šaknims, kaip pirmosios Pramonės revoliucijos šalis, ir neleis sau atsilikti diegiant ateities technologijas, galinčias radikaliai pakeisti viso pasaulio ekonomiką.

„Šis sprendimas paliks milžinišką ekonominę žalą JK. JK nori matyti tinkamą balansą tarp investicijų į Londoną ir likusią Angliją. Tačiau tam yra gyvybiškai svarbios pačios geriausios telekomunikacinės technologijos, o be jų sumažinti šį ekonominį disbalansą gali tapti labai sunku“, – teigė V. Zhangas.

„Vyriausybė pati sakė, kad sprendimas atsiriboti nuo „Huawei“ lems trijų metų atotrūkį diegiant 5G ir tai turės milžinišką ekonominį poveikį. Daugelis žmonių iki šiol yra šokiruoti dėl tokio atotrūkio, o nepriklausomos „Assembly“ atliktos analizės duomenimis, tai kainuos šaliai 18,2 mlrd. svarų.“, – pridūrė kompanijos atstovas.

Pasak V. Zhango, jei 5G technologija būtų diegiama jau dabar ir be jokių atidėliojimų, trys ketvirtadaliai galimos ekonominės naudos nukeliautų būtent į regionus už Londono ribų.

„Aš viliuosi, kad valdžia išliks atvira kitoms nuomonėms ir vos kai jie įvertins ekonomines pasekmes, supras, kad yra ir geresnių kelių tolyn, – teigė „Huawei“ viceprezidentas. – Priimtas sprendimas buvo politinis ir paveiktas JAV požiūrio į „Huawei“. Jis nebuvo priimtas dėl tariamų saugumo grėsmių, o dėl vykstančio prekybinio karo tarp JAV ir Kinijos.“

Būtent todėl V. Zhangas vylėsi, kad galbūt viskas gali pasikeisti JAV prezidento rinkimuose pralaimėjus D. Trumpui. Jis taip pat išreiškė susirūpinimą, kad JK gali pakenkti ir savo, kaip atviros, už laisvą prekybą esančios šalies įvaizdžiui.

„Kas mane neramina apie JK vystančias diskusijas, tai kad yra orientuojamasi labiau į geopolitinį konfliktą, nei kaip pagerinti JK ekonomiką, užtikrinant galimybę po „Brexit“ išlikti pasauline ekonomine lydere, – teigė kompanijos atstovas. – JK yra pirmosios pramonės revoliucijos lopšys ir sėkmingai judėjo link skaitmeninės revoliucijos. Šalis turi savo genuose užkoduotą principą priimti reikiamus sprendimus inovacijoms.“

O 5G tikrai atneš reikšmingus pokyčius pasauliui – ši technologija yra milžiniškas šuolis greičio ir apimties prasme nei dabar esantis 4G ryšys.

„Iš esmės, 5G yra naujos kartos technologijų pagrindas – dirbtinis intelektas, robotika, išmanioji sveikatos apsauga ir švietimas be jos vargiai veiktų. Tas greitis ir vos ne momentinis reakcijos laikas reiškia, kad technologija gali veikti vos ne realiu laiku“, – teigė V. Zhangas. 

2020 11 18 13:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt