ketvirtadienis, sausio 20 d.
Į Bagdado „žaliąją zoną“ paleistos dvi raketos
BNS
Pixabay
Raketos paleidimas

Į budriai saugomą Bagdado „žaliąją zoną“, kurioje yra įsikūrusi JAV ambasada, ankstų sekmadienio rytą buvo paleistos dvi raketos, pranešė Irako saugumo pajėgos.

„Dviejų raketų „Katiuša“ taikinys buvo Bagdado „žalioji zona“. Pirmąją raketą ore numušė oro erdvės gynybos sistemos C-RAM, o antroji nukrito vienoje aikštėje, apgadinusi dvi transporto priemones“, – rašoma pajėgų paskelbtame pranešime.

Naujienų agentūros AFP šaltinis saugumo pajėgose pranešė, kad numušta raketa nukrito netoli JAV ambasados, o antroji nukrito už maždaug 500 metrų nuo jos pastato.

Anksčiau šis šaltinis agentūrai AFP sakė, kad dvi raketos buvo numuštos netoli JAV ambasados.

Atsakomybės už šį išpuolį niekas neprisiėmė.

Išpuolis buvo surengtas po to, kai Bagdadas paskelbė, kad JAV vadovaujama tarptautinė koalicija prieš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus „užbaigė savo kovinę misiją“ Irake.

Faktiškai Irake liks dislokuoti maždaug 2,5 tūkst. JAV ir dar tūkstantis kitų koalicijos karių. Nuo 2020 metų vidurio jie atlieka patarėjų ir instruktorių vaidmenį.

„Žaliojoje zonoje“ taip pat yra įsikūrusios kitos diplomatinės atstovybės ir Irako vyriausybinės agentūros.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 19 11:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt