trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Į Minsko centrą vežama specialioji technika, užtverta Nepriklausomybės aikštė
BNS

Artėjant dar vienam protestui prieš rinkimų klastojimą, į Minsko centrą sekmadienį atgabenta specialiosios technikos, furgonų sulaikytiesiems vežti, o Nepriklausomybės aikštė aptverta metalinėmis užtvaromis, pranešė liudininkai ir baltarusių „Telegram“ kanalai.

Išvakarėse Baltarusijos sostinėje vyko Moterų solidarumo maršas. Žiniasklaidos vertinimu, apie 5 val. trukusioje akcijoje dalyvavo maždaug 10 tūkst. žmonių, pranešta apie sulaikymus.

Baltarusijoje jau daugiau beveik tris savaites tęsiasi masiniai protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Oficialiai rinkimų nugalėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, kuris šiame poste dirba nuo 1994 metų.

Pagal CRK patvirtintus skaičius, A. Lukašenka gavo 80,1 proc., o jo pagrindinė varžovė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc. balsų. Opozicija ir Vakarų šalys tvirtina, kad rezultatai buvo suklastoti.

Opozicija šį mėnesį jau surengė dvi dideles demonstracijas bei paragino sekmadienį surengti dar vieną plataus masto protestą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 30 17:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt