šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Į mokyklą Vietname vaikai keliauja plastikiniuose maišuose: saugesnio būdo šiuo metu nėra
tiesa.com
Youtube.com

Kiek laiko trukdavo jūsų kelionė į mokyklą? Jei keliaudavote pėsčiomis, o lauke siausdavo pūga, tikriausiai pagalvodavote, kad blogesnės kelionės ir būti negali. Deja, gali. Viename Vietnamo kaime vaikai, trokštantys išsilavinimo, yra pasiryžę rizikuoti savo gyvybe.

Huoi Ha kaime gyvenantys tėvai kasdien su baime išlydi savo vaikus į mokyklą. Atžalų gyvybes jie patiki kitiems kaimo gyventojams, kurie neįprastu ir labai pavojingu būdu padeda vaikams kirsti upę. Kaip jie tai daro? Naudodami plastikinius maišus.

Kaip skelbia Vov.vn, sausuoju sezonu vaikai upes kirsti gali saugiais bambukų tiltais. Prasidėjus liūtims mokiniai sulipa ant medinių plaustų, tačiau jei upės srovės yra per stiprios, ši kelionė tampa labai pavojinga. Tada lieka tik vienas būdas kirsti upę – įlipus į plastikinį maišą.

Kai vaikas atsiduria plastikiniame maiše, jis yra prileidžiamas oro ir stipriai suimamas suaugusio vyro. Pastarasis įbrenda į upę ir su plūduriuojančiu maišu nukeliauja į kitą upės krantą.

„Įspėjome vietinius gyventojus apie keliavimo plastikiniuose maišuose riziką, tačiau visai neseniai plaustu upę kirsti bandęs asmuo buvo stipriai sužeistas, tad tai – vienintelis būdas, kaip saugiai pasiekti sraunios upės krantą“, – sakė bendruomenės vadovas Vanas A Po.

Upės kirtimas plastikiniuose maišuose – šioje vietoje dažnai naudojamas keliavimo būdas. Tiesa, bendruomenės atstovas patikino, kad taip daroma tik tada, kai kitais būdais keliauti tampa labai pavojinga.

Deja, bet vaikams pasiekus kitą upės krantą, pavojinga kelionė į mokyklą nesibaigia. Penkias valandas mokiniai peščiomis keliauja slidžiais takeliais ir šlaitais.

Kadangi kelionė trunka taip ilgai, dažniausiai vaikai mokykloje lieka visą savaitę ir namo grįžta tik savaitgaliais.

Dabar jūsų 15 minučių trukmės kelionė žiemą per pusnis atrodo niekis, palyginti su tuo, ką turi patirti šie vietnamiečiai.

Tiesa, šviesa šio pavojingo tunelio gale yra. Dėka portalo „Vov“ žurnalistų, atkreipusių dėmesį į šią problemą, šalies valdžia ieško būdų ir lėšų, už kurias šiame regione būtų galima pastatyti stabilius tiltus.

2019 07 16 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt