pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Į pilvą pašauta moteris apkaltinta savo negimusio kūdikio nužudymu
tiesa.com
Pixabay.com

Marshae Jones buvo apkaltinta žmogžudyste, nors ji nepaspaudė ginklo, pražudžiusio jos įsčiose buvusio kūdikio gyvybę, gaiduko, rašoma Yahoo.com.

JAV, Alabamos valstijoje, gyvenančiai moteriai pateikti kaltinimai dėl dar negimusio kūdikio nužudymo. Įsčiose buvęs vaikas mirė, kai M. Jones buvo šauta į pilvą. Tiesa, kulką paleidusiam asmeniui bet kokie kaltinimai nusikalstama veika panaikinti.

Kai 2018-aisiais Marshae su kita moterimi, Ebony Jemison, susikivirčijo „Dollar General“ parduotuvėje, ji buvo penktą mėnesį nėščia. Į įvykio vietą atvykę paramedikai moterį nuvežė į ligoninę, tačiau jos įsčiose buvusio kūdikio gyvybės išgelbėti nepavyko.

Kaltinimai žmogžudyste iš pradžių buvo pateikti E. Jemison, tačiau žiuri pasirodė, kad moteris neprasikalto. Tada nužudymu buvo apkaltinta M. Jones.

Teismo išvadose rašoma, kad už kūdikio mirtį atsakinga nėščia buvusi moteris, nes tai „ji pradėjo ir tęsė muštynes“, kurios, kaip teigiama, kilo dėl kūdikio tėvo.

Kaltinimai Ebony panaikinti argumentuojant, kad moteris gynėsi.

„Tyrimas parodė, kad vienintelė tikra auka buvo dar negimęs kūdikis, – sakė Pleasant Grove policijos leitenantas Danny Reidas. – Kūdikis neturėjo pasirinkimo ir buvo įtrauktas į ginčą, kurio metu mama turėjo pasirūpinti jo saugumu.“

M. Jones sulaikyta ir perkelta į Jefferson apygardos kalėjimą. Jai priskirta 50 tūkst. dolerių išpirka.

[10902]

Šis incidentas nepraslydo pro internautų akis. Daugelis jų svarstė, kad tai – moters teisių pažeidimas, ir šį įvykį susiejo su neseniai keliose valstijose priimtais kontroversiškais abortus draudžiančiais įstatymais.

Net garsios užsienio žvaigždės, tokios kaip aktorės Alyssa Milano ir Patricia Arquette, šią situaciją pavadino neteisinga.

„Ar tai vyksta tikrame gyvenime?“ – tviteryje klausė A. Milano.

Teisių į abortus aktyvistė ir „NARAL Pro-Choice America“ prezidentė Ilyse Hogue pareiškė: „Štai kaip 2019-ieji atrodo nėščiai kitos rasės moteriai raudonojoje valstijoje.“

Į diskusiją įsijungė ir feministė Evette Dionne. Ji tikino, kad M. Jones „galėjo mirti“, tačiau „nuo galios apsvaigę“ valdžios atstovai dėl visko apkaltino besilaukiančią moterį.

2019 07 01 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt