pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Į Žemę nukrito didžiulė kosminė stotis
tiesa.com

Pirmadienio naktį į Žemės atmosferą įskriejo nekontroliuojama didžiulė Kinijos kosminė stotis, planetos paviršių pasiekė įvairaus dydžio jos nuolaužos.

Iš orbitos išlėkė kosminė stotis „Tiangong-1“, kurią Kinija iškėlė 2011 metais. Tikėta, jog ši mokslo tikslais sukurta ir paleista laboratorija tarnaus iki 2022 metų, tačiau nustojo veikti 2016-aisiais.

Kinai kurį laiką dar kontroliavo šį kosmose pagal savo trajektoriją skriejantį 10 metrų ilgio, 4,5 m pločio ir 8,5 tonos sveriantį objektą, tačiau po kurio laiko didžiulė kosminė laboratorija tapo nevaldoma.

Teigiama, kad objektui įskriejus į Žemės atmosferą didžioji jo dalis sudegs, o planetos paviršių pasieks tik iki 40 proc. jos svorio nuolaužos.

„Tikimybė žmonėms nuo jų nukentėti yra 10 milijonų kartų mažesnė nei būti nutrenktam žaibo“, – aiškino mokslininkai.

Apskaičiuota, kad didžioji dalis nuolaužų įkris į vandenyną netoli Brazilijos didmiesčio San Paulo, tačiau ši prognozė buvo klaidinga – apie 15 minučių po vidurnakčio Jungtinės Karalystės laiku kosminės stoties dalys nukrito į Ramųjį vandenyną netoli Taičio salos.

Kol kas nepranešama apie nuolaužas, nukritusias ant sausumos.

Šis objektas – toli gražu ne pirmas ir ne didžiausias istorijoje, iš kosmoso nukritęs į žemę. 1979 metais JAV kosmoso agentūros „Skylab“ laboratorija, sverianti apie 80 tonų, nukrito Vakarų Australijoje, žmonės nenukentėjo.

2003 metais JAV erdvėlaivis „Columbia“ nesėkmingai įskriejo į žemės atmosferą ir sudužo nusinešdamas 7 įgulos narių gyvybes, o 100 tonų sveriančio objekto nuolaužos pasklido Texas’o ir Luizianos valstijų teritorijose. Ir šiuo atveju nuo nuolaužų žmonės nenukentėjo.

Kosmose aplink Žemę šiuo metu skrieja daugybė nevekiančių objektų, kurie anksčiau tarnavo žmonijos tikslams, o dabar jie savo funkcijų neatlieka ir vadinami „kosmoso šiukšlėmis“. Daugiausiai tai neveikiantys palydovai arba raketų dalys.

2018 04 02 07:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt