trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Ilgiausias pasaulyje autobusų maršrutas vyks per Lietuvą
Alfa.lt

2021 m. planuojamas pradėti maršrutas Londonas-Delis turėtų tapti ilgiausiu autobusų maršrutu pasaulyje, o be daugybės įvairių Europos ir Azijos valstybių, jis prasuks ir pro Lietuvą.

Portalo „Gazette & Herald“ duomenimis, šis neįtikėtino ilgio maršrutas tęsis per 18 valstybių ir truks maždaug 70 dienų.

Kelionės operatoriai „Adventures Overland“ šią neįtikėtiną kelionę apibūdino kaip pirmąjį tarpmiestinį maršrutą, kuris leis vienos kelionės metu pamatyti tokius pasaulinio garso objektus kaip didžioji Kinijos siena ar Brandenburgo vartai. 

Koks bus maršrutas?

Autobusas išvyks iš Indijos sostinės Delio ir patrauks į rytus per Nepalą ir Butaną, vėliau pasukant į pietus pro žymiasias Mianmaro pagodas ir Tailando sostinę Bankoką.

Tada maršrutas padaro didelį lanką į šiaurę pro Kiniją, vėliau pravažiuojant pro Kirgiziją, Uzbekiją, Kazachstaną ir pasiekiant Rytų Europą pro Maskvą.

Europoje kelionė tęsis pro Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, Belgiją, Nyderlandus ir Prancūziją, galiausiai kertant Lamanšo sąsiaurį ir pasiekiant Londoną.

Toks maršrutas nėra pirmasis. Praėjusio amžiaus 5 ir 6 dešimtmetyje tokio tipo autobusai gabendavo nuotykių ištroškusius keliautojus iš Europos į Pietų Aziją vadinamaisiais „hipių keliais“.

Ši nauja paslauga atkartoja 1957 m. įgyvendintą kelionę „The Indiaman“, kuri buvo dar ilgesnė ir sujungė Londoną su kitu Indijos megapoliu Kalkuta. 

Koks yra šiuo metu ilgiausias autobusų maršrutas?

Šiuo metu ilgiausias pasaulyje autobusų maršrutas yra Pietų Amerikoje ir siekia 6,2 tūkst. km – iš Peru sostinės Limos palei Ramiojo vandenyno pakrantę keliautojai yra vežami iki Brazilijos megapolio Rio de Žaneiro, esančio prie Atlanto vandenyno.

Naujausia 20 tūkst. km kelionė iš Londono į Delį gerokai perspjauna šį ilgiausiu laikomą maršrutą. 

2020 09 12 13:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt