antradienis, birželio 15 d.
Indija kuria vakciną nuo koronaviruso, kurią lašins į nosį
Alfa.lt

Indijos biotechnologijų kompanija „Bharat Biotech“ kuria kitą koronaviruso vakciną, kurią bus galima galima naudoti per nosį ir nereikės jokių švirkštų ir adatų, sakė bendrovės pirmininkas ir generalinis direktorius Krishna Ella.

Bendrovė anksčiau paskelbė pradedanti trečiąjį savo „Covaxin“ vakcinos tyrimų etapą. Tyrime dalyvaus 26 tūkstančiai žmonių.

„Mes bendradarbiaujame su Indijos medicinos tyrimų taryba dėl „Covaxin" ir dalyvaujame trečiojo etapo bandymuose, tačiau nesu patenkintas, nes tai yra dviejų dozių injekcinė vakcina. Jei turime skiepyti 1,3 mlrd. žmonių dviejų dozių vakcina, mums reikia 2,6 mlrd. švirkštų ir adatų “, - sakė K. Ella, kalbėdamas forume, kurį organizavo Indijos verslo mokykla padedant šalies užsienio reikalų ministerijai.

Indija šiuo metu testuoja tris koronaviruso vakcinas: kompanijos „Bharat Biotech“ ir „Zydus Cadila“ atlieka bandymus su „Covaxin“ ir „ZycovD“ vakcinomis, o Indijos serumo institutas tiria „Covishield“ vakciną. Be to, Indijos generalinis vaistų kontrolierius (DCGI) patvirtino antrąjį ir trečiąjį Rusijos „Sputnik V“ vakcinos klinikinių tyrimų etapus Indijoje.

„Mes dirbame su kita vakcina, vienos dozės lašeliu į nosį. Turime patirties gaminant nosies lašus rotaviruso poliomielito vakcinai. Galime padidinti kiekį iki 1 milijardo dozių ir jaučiu, kad iki kitų metų mes pasieksime tą lygį", - sakė jis.

Kaip anksčiau pranešė „Bharat Biotech“, vienkartinė intranazalinė vakcina nuo COVID-19 remiantis šimpanzės adenovirusu kuriama bendradarbiaujant su Vašingtono universiteto medicinos mokykla Sent Luise.

Indijoje yra antras didžiausias koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje po JAV. Naujausiais duomenimis, bendras atvejų skaičius šalyje viršijo 8,8 mln. Pasveiko daugiau kaip 8,2 milijono pacientų, gydosi apie 465 tūkstančiai žmonių, mirė daugiau nei 130 tūkstančių gyventojų. 

2020 11 17 07:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt