ketvirtadienis, liepos 2 d.
Indija: studentės prievartautojams gresia mirties bausmė
tiesa.com

Indijos teismas priėmė nuosprendį keturiems prievartautojams, kurie kaltinami grupiniu studentės išžaginimu autobuse Delyje praėjusių metų gruodį, pranešė BBC. Visiems nuteistiesiems gresia mirties bausmė. Tačiau kokios bausmės jų konkrečiai laukia paaiškės artimiausiu metu.

„Tiesa“ primena, kad 23 metų studentę penki vyrai ir tuo metu 18 metų neturintis jaunuolis gruodžio viduryje išprievartavo autobuse, į kurį ji kartu su savo draugu įlipo kaip į miesto autobusą tikėdamiesi, kad šis parveš juos namo. Studentės draugas buvo nuolat mušamas, o mergina prievartauja. Galiausiai abi aukos buvo išmestos iš važiuojančio autobuso. Jauna studentė po kelių savaičių mirė vienoje Singapūro ligoninių dėl sunkių sužalojimų.

Šio teismo sulaukė ne visi. Autobuso vairuotojas šį pavasarį buvo rastas negyvas savo kameroje, kurioje laukė teismo bausmės. Pareigūnų teigimu, vyriškis pasikorė, tačiau jo šeima įtaria, kad sulaikytasis buvo nužudytas. Jauniausias nusikaltimo dalyvis, kuriam praėjusių metų gruodį, kai buvo įvykdytas nusikaltimas buvo 17, sulaukė švelnios bausmės. Jis trejus metus kalės pataisos namuose ir tai yra maksimali bausmė, kurią galėjo skirti teismas.

Keturiems nuteistiesiems, kurie taip pat neigė kaltinimus, įskaitant išprievartavimą ir nužudymą, gresia mirties bausmė.

Šis incidentas sukėlė masinius protestus visoje Indijoje. Žmonės rinkosi į demonstracijas gatvėse ir reikalavimo teisingumo. Valdžia, atrodo, neliko abejinga ir sugriežtino bausmes už seksualinius nusikaltimus, tačiau kol kas tai nepakeitė bendro padėties šalyje. Praktiškai kiekvieną savaitę pasaulį pasiekia naujos žinios apie žiaurius prievartos aktus tiek prieš suaugusias moteris, tiek prieš mažas mergaites.

2013 09 10 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt