pirmadienis, gegužės 10 d.
Indijoje per dar vieną gaisrą ligoninėje žuvo 16 COVID-19 pacientų ir dvi slaugytojos
BNS

Indijoje per vėliausią gaisrą ligoninėje žuvo mažiausiai 16 COVID-19 pacientų ir dvi slaugytojos, šeštadienį pranešė pareigūnai, šalies sveikatos priežiūros sistemai priartėjus prie savo pajėgumų ribos dėl sparčiai augančio užsikrėtimo atvejų skaičius.

Apie 1 val. vietos (penktadienį 22 val. 30 min. Lietuvos) laiku užsiliepsnojusioje ligoninėje vakarinės Gudžarato valstijos Barūčo mieste buvo 50 žmonių. Vėliau gaisras buvo užgesintas.

Per incidentą žuvo 18 žmonių, „įskaitant 16 pacientų ir dvi slaugytojas“, naujienų agentūrai AFP sakė vietos policijos pareigūnas Rajendrasinas Chudasama.

„Atlikus preliminarų tyrimą paaiškėjo, kad gaisras kilo dėl trumpojo jungimo ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje“, – pažymėjo jis.

Balandžio 23 dieną per gaisrą Mumbajaus apylinkėse žuvo 13 COVID-19 pacientų, o keliomis dienomis anksčiau panaši nelaimė kitoje klinikoje, taip pat esančioje Maharaštros valstijoje, nusinešė 22 žmonių gyvybes.

Indijos sveikatos apsaugos sistema jau seniai kenčia dėl nepakankamo finansavimo, o dėl naujos koronaviruso bangos šalies ligoninėse labai trūksta deguonies, vaistų ir lovų. Kai kuriose vietovėse pacientai miršta prie perpildytų gydymo įstaigų, nesulaukę pagalbos.

Šeštadienį Indija tapo pirmąja šalimi, nuo pandemijos pradžios užfiksavusi daugiau nei 400 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, rodo oficiali statistika.

Daugelis ekspertų įtaria, kad dėl nepakankamų testavimo pajėgumų ir netikslaus mirties priežasčių registravimo tikrieji skaičiai šalyje yra daug didesni.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 02 08:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt