sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Indijos tragedija dar be pabaigos
tiesa.com

Indiją prieš kelias savaites sukrėtė grupinis merginos išprievartavimas, kuri vėliau mirė Singapūro ligoninėje. Žinia apie nusikaltimą apskriejo visą šalį ir pasaulį. Indai pradėjo rinktis į protestus ragindami valdžią imtis priemonių prieš tokius nusikaltėlius ir užkirsti kelią baisiems žiaurumams.

Tačiau panašu, kad ne viskas taip paprasta. Indijoje iki šiol svarų žodį turėję dvasiniai lyderiai ir šį kartą pasakė savo nuomonę apie žiaurų nusikaltimą. Pasaulio žiniasklaida išplatino Indijos dvasinio guru Asharamo pasisakymą. Jis įsitikinęs, kad kaltę dėl tragedijos Naujoje Delio autobuse gruodžio 16 dieną derėtų versti ne tik prievartautojams.

„Šios tragedijos galėjo ir nebūti, jeigu ji būtų kartojusi Dievo vardą ir puolusi prieš užpuolikus ant kelių. Klaidą padarė ne tik viena pusė“, - vaizdo įraše, kuris iš karto paplito internete, į dvasinis vadovas.

Dvasinis lyderis tuoj pat sulaukė pasmerkimo ne tik iš pasaulio bendruomenės, bet ir pačių indų. Tačiau šalyje iki šiol buvo nusistovėjusi nuostata, kad moteris pati kalta dėl prievartos akto.

„Tiesa“ primena, kad 23 metų medicinos studentė buvo nužudytą gruodžio viduryje, o jos vaikinas smarkiai sumuštas. Jaunuoliai į privatų autobusą, galvodami, kad jis valstybinis, įsėdo pažiūrėję filmą kino teatre ir tikėjosi, kad jis juos parveš namo, tačiau viskas baigėsi tragedija.

Autobuse važiavo penki vyrai ir vairuotojas. Jie visi nieko nelaukdami pradėjo merginą prievartauti ir kitaip kankintii, o jos draugas buvo nuolat mušamas.

Mergina nuo patirtų sužalojimų vėliau mirė, o Indijoje prasidėjo masiniai protestai. Kaltinimai pateikti penkiems vyrams, o šeštasis yra 17-kos metų, tad dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn dar sprendžia teismas.

2013 01 09 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt