penktadienis, balandžio 16 d.
Indonezijoje ir Rytų Timore potvynių ir nuošliaužų aukų skaičius viršijo 75
BNS

Indonezijoje ir kaimyniniame Rytų Timore daugiau kaip 75 žmonės žuvo ir dar dešimtys tebėra dingę po staigių potvynių ir žemės nuošliaužų, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Smarkių liūčių sukelti potvyniai atnešė sumaištį ir nuniokojimą į salas nuo Indonezijai priklausančio Floreso iki Rytų Timoro. Tūkstančiai gyventojų buvo priversti evakuotis.

Liūtims ir purvo nuošliaužoms perpildžius užtvankas tūkstančiai namų buvo apsemti, o gelbėtojams buvo sunku pasiekti įstrigusius žmones.

„Žuvo 55 [žmonės], bet šis skaičius labai sparčiai kinta ir neabejotinai pasikeis, be to, dar 42 žmonės tebėra dingę“, -  televizijai „MetroTV“ sakė Nacionalinės nelaimių padarinių mažinimo agentūros atstovas Raditya Jati.

Dar mažiausiai 21 žmogus žuvo Rytų Timore, sakė vienas pareigūnas pusę Timoro salos užimančioje mažytėje valstybėje tarp Indonezijos ir Australijos.

Dauguma žuvusiųjų buvo rasti potvynių apsemtoje Rytų Timoro sostinėje Dilyje.

Purvas užliejo namus, tiltus ir kelius Indonezijos Rytų Floreso regentystėje. Gelbėtojai sakė, kad jiems sunku pasiekti šią smarkiai nuniokotą atokią teritoriją dėl besitęsiančių liūčių ir didelių bangų jūroje.

„Purvas ir ekstremalūs orai tapo rimtu iššūkiu. Susikaupusios nuolaužos trikdė paieškų ir gelbėjimo komandos darbą“, – sakė R. Jati.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 05 11:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt