pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Ir Turkijai nereikia kruvinų rusų pinigų
Alfa.lt
Julius Kalinskas/BNS
Asociatyvi nuotrauka

Turkai žino, kaip reikia priimti turistus iš Rusijos, tačiau tokių kaimynų nenori, praneša UNIAN.

Geras gyvenimas, brangios pramogos, skanus maistas ir kokybiškas alkoholis – tai, ko Rusijos elitui trūksta gimtojoje šalyje, įklimpusioje į sankcijas ir skurdą.

Norėdami pajausti prašmatnų gyvenimą, šimtai tūkstančių auksinių Maskvos jaunuolių ir turtingų rusų kasmet išvykdavo kelių savaičių atostogų į Ispanijos kurortus, madingus viešbučius Nicos ir Karibų jūros paplūdimiuose.

Tačiau, kaip teigiama projekto „FreeDom“ siužete, prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, rusams užsidarė galimybė gerai praleisti laiką daugelyje Europos šalių, nes nutrūko oro susisiekimas, tapo daug sunkiau gauti vizas.

Tai supratę rusai puolė pirkti bilietus į Turkiją. Tai viena iš nedaugelio šalių, kur jie, tiksliau, jų pinigai, vis dar yra bent šiek tiek laukiami. Tačiau ir čia imigrantų iš Rusijos laukė nusivylimas.

Pirmosios problemos Turkijoje rusams iškilo dėl grynųjų pinigų: kasdien darosi vis sunkiau rublius konvertuoti į bet kokią daugiau ar mažiau padorią pasaulio valiutą, o pastaruoju metu tai beveik neįmanoma.

Taip pat Rusijos piliečiai susiduria su sunkumais susirasti būstą – jų nenori priimti patys turkai.

„Kai turkai išgirsta rusų kalbą arba pamato raudoną pasą su višta, būsto kainos kyla du ar net tris kartus“, – sakoma reportaže.

Be to, vietos valdžia netgi yra sudariusi sąrašą vietovių, kuriose rusams draudžiama išduoti turisto leidimą gyventi.

Turtingesniems rusams, anksčiau investavusiems į Turkijos nekilnojamąjį turtą, atsirado nemažai apribojimų – pinigų limitai, biurokratija.

„Viskas nusibodo. Šalis Turkija tampa trečiojo pasaulio šalimi. Mes iš jos išvykstame“, – reportaže sakė moteris.

2022 07 20 17:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt