trečiadienis, sausio 27 d.
Irake raketomis apšaudytos JAV diplomatinė atstovybė ir karinė bazė
Alfa.lt

Irake praėjusią naktį raketomis nusitaikyta į JAV diplomatinę atstovybę ir karinę bazę, kur dislokuota amerikiečių karių, sekmadienį pranešė Irako saugumo pajėgos.

Nuo spalio buvo įvykdytos trys dešimtys raketų atakų prieš JAV diplomatus ir karius Irake, o Vašingtonas dėl jų kaltina proiranietiškas ginkluotas grupuotes.

Praėjusią savaitę Irako saugumo pajėgos areštavo 13 proiranietiškos ginkluotos grupės narių, ir tai buvo pirmas reidas prieš kovotojus, kaltinamus raketinėmis atakomis prieš amerikiečius. Įtariama, kad jie planavo naują ataką prieš Bagdado „Žaliąją zoną“, kur įsikūrusios JAV ir kitų šalių ambasados.

Irako vyriausybė paskelbė, kad šis reidas yra „žinutė“, kuri turėtų užkirsti kelią atakoms ateityje, tačiau ankstyvą sekmadienį kovotojai vėl paleido raketų.

Viena raketa buvo paleista į itin budriai saugomą „Žaliąją zoną“, kur įsikūrusi JAV ambasada, sakoma kariuomenės pranešime.

„Ji nukrito šalia vieno namo, sužalojo vaiką ir apgadino namą“, – nurodoma jame.

„Tuo pat metu mūsų pajėgoms pavyko užkirsti kelią kitai atakai ir perimti raketą „Katiuša“ ir leidimo įrenginį, kuriais taikytasi į Tadži bazę į šiaurę nuo Bagdado“, kur dislokuoti JAV ir jų vadovaujamos koalicijos šalių kariai.

Raketų paleista praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV ambasada išbandė naują priešraketinę sistemą C-RAM, informavo vienas aukšto rango irakiečių saugumo pareigūnas.

Ambasada kol kas nepranešė, ar ši sistema buvo panaudota prieš praėjusią naktį paleistą raketą.

2020 07 05 17:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt