sekmadienis, balandžio 11 d.
Iranas sutiko sumokėti kompensaciją už numuštą Ukrainos „Boeing“
Alfa.lt

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Abbasas Mousavi pareiškė, kad Teheranas sutinka sumokėti kompensaciją už Ukrainos keleivinio lėktuvo katastrofą 2020 metų pradžioje.

Anksčiau buvo pranešta apie Ukrainos ir Irano delegacijų derybas Kijeve dėl kompensacijos už sausio mėnesį netoli Teherano numuštą Ukrainos tarptautinių avialinijų lėktuvą.

„Iranas sutiko mokėti kompensaciją už lėktuvą, tačiau šio klausimo įgyvendinimas užtruks, nes turi skirtingus aspektus techniniu ir teisiniu požiūriu“, - naujienų agentūra IRNA citavo A. Mousavi, kuris komentavo derybas su Ukraina dėl keleivinio lėktuvo.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas taip pat pridūrė, kad „daugelis keleivių“ buvo Irano piliečiai (kai kurie iraniečiai turėjo dvigubą pilietybę, bet Iranas juos laiko savo piliečiais). Jis taip pat pridūrė, kad derybos dėl ukrainiečių bus tęsiamos ir priminė, kad Teheranas yra atsakingas už tai, kas įvyko.

Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvas „Boeing 737-800“, skridęs į Kijevą, sudužo tik pakilęs iš Teherano oro uosto sausio 8-osios ankstyvą rytą. Žuvo 176 žmonės: Irano, Ukrainos, Kanados, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano piliečiai. Sausio 11 d. Irano kariuomenė pranešė, kad Ukrainos „Boeing“ buvo numuštas atsitiktinai, dėl žmogiškojo faktoriaus: lėktuvas skrido netoli Irano karinio objekto ir buvo palaikytas „priešų puolimu“ – sparnuotąja raketa. Sykiu Iranas tikino, jog laukė išpuolio iš JAV, todėl šalies oro gynybos sistemos buvo karinėje parengtyje.

Vėliau, sausio mėn., Irano valdžia pranešė, kad pagal Irano civilinės aviacijos pranešimą apie ukrainiečių „Boeing“ katastrofą, lėktuvas buvo numuštas dviem artimojo nuotolio raketomis „žemė-oras“. Anot pranešimo, tuomet „Boeing 737-800“ ėmė sparčiai leistis virš gyvenamojo rajono, susidūrė su „kliūtimis“ pramogų parke ir nukrito ant žemės. Tuomet orlaivis „įveikė“ futbolo aikštę, visiškai subyrėjo ir užsidegė.

2020 07 31 09:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt