antradienis, rugpjūčio 4 d.
Iraniečių laivai nesėkmingai bandė sustabdyti britų laivą
tiesa.com
Twitter.com

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad trys iraniečių laivai nesėkmingai bandė sustabdyti komercinį britų laivą Hormūzo sąsiauryje.

Vyriausybės pranešime sakoma, kad iraniečių laivai pasitraukė tik po „žodinių įspėjimų“, kuriuos paskelbė britų karinio jūrų laivyno laivas, lydėjęs komercinį „British Heritage“.

„Esame sunerimę dėl šio veiksmo ir toliau raginame Irano valdžią deeskaluoti situaciją regione“, – teigiama britų vyriausybės pranešime.

Irano revoliucinė gvardija savo ruožtu paneigė šiuos kaltinimus ir sakė, kad jei būtų gavusi įsakymų sulaikyti kokį nors laivą, būtų nedelsdama juos įvykdžiusi.

Pusiau oficiali naujienų agentūra „Fars“ ankstų ketvirtadienį paskelbė gvardijos laivyno pareiškimą, kuriame tvirtinama, kad „nebuvo jokių susirėmimų su užsieniečių laivais, ypač – Anglijos laivais“.

Gibraltaro – Britanijos valdos Pirėnų pusiasalio pietuose – pareigūnai praėjusią savaitę sulaikė Irano tanklaivį dėl įtarimų, kad jis gabeno neperdirbtą naftą į Siriją, taip pažeisdamas Europos Sąjungos sankcijas. Teheranas tada perspėjo, kad šis veiksmas sulauks neigiamų pasekmių.

Valstybinė Irano žiniasklaida citavo šalies prezidentą Hassaną Rouhani, kuris pavadino to tanklaivio sulaikymą „blogu ir neteisingu“ žingsniu.

Liepos 4-ąją Teheranas iškvietė JK ambasadorių, reikšdamas protestą prieš Didžiosios Britanijos įvykdytą Irano tanklaivio „neteisėtą perėmimą“ prie Gibraltaro krantų.

Incidentas įvyko opiu metu, Europos Sąjungai svarstant, kaip atsakyti į Irano pareiškimą, kad šiitiška respublika viršys urano sodrinimo limitą, numatytą 2015 metų susitarime dėl Teherano branduolinės programos.

Vašingtonas pernai pasitraukė iš šios sutarties, pasirašytos Irano ir pasaulio galingųjų šalių, ir grąžino griežtas sankcijas jo naftos ir kitiems ekonomikos sektoriams.

2019 07 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt