ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Iš 90 metų honkongietės telefoniniai sukčiai išviliojo 26,7 mln. eurų
BNS

Iš vienos 90 metų honkongietės Kinijos pareigūnais apsimetę telefoniniai sukčiai išviliojo 250 mln. Honkongo dolerių (26,7 mln. eurų), pranešė policija.

Tai didžiausia mieste kada nors išaiškinta telefoninė suktybė.

Praėjusią vasarą nusikaltėliai susisiekė su viena prašmatniausiame Honkongo rajone gyvenančia moterimi, kurios pavardė neskelbiama, ir apsimetė Kinijos visuomenės saugumo pareigūnais. Jie teigė, kad jos tapatybe pasinaudota įvykdant rimtą kriminalinį nusikaltimą pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje.

Senolei buvo pasakyta, kad ji turi pervesti pinigus iš savo banko sąskaitos į „tyrėjų komandos“ sąskaitas apsaugai ir patikrinimui, remdamasis šaltiniais policijoje pranešė laikraštis „South China Morning Post“.

Pasak policijos, po kelių dienų į moters namus atvykęs žmogus atnešė mobilųjį telefoną ir SIM kortelę bendravimui su „saugumo agentais“, galiausiai įtikinusiais ją padaryti 11 pervedimų per penkis mėnesius.

Suktybė buvo pastebėta tik todėl, kad moters namuose dirbančiai padėjėjai kažkas sukėlė įtarimą ir ji susisiekė su darbdavės dukra. Ši vėliau kreipėsi į policiją.

Po tyrimo buvo areštuotas sukčiavimu įtariamas 19-metis; jis paleistas už užstatą, sakė policija.

Telefoniniai sukčiai labai dažnai taikosi į pagyvenusius turtingus honkongiečius. Policija sako, kad tokių nusikaltimų daugėja.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 21 17:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt