šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Iš degančios karantinuotos migrantų stovyklos Graikijoje bėga tūkstančiai žmonių
BNS

Tūkstančiai migrantų pabėgo iš Graikijos Lesbo saloje esančios ir dėl COVID-19 uždarytos stovyklos, kurią nusiaubė gaisrai, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Morijos stovykloje ir aplink ją antisanitarinėmis sąlygomis gyveno maždaug 12,5 tūkst. žmonių, nors stovykla buvo pritaikyta priimti mažiau nei 2,8 tūkst. žmonių. Vienam stovyklos gyventojui somaliečiui testais nustačius COVID-19, pastarąją savaitę stovykloje buvo įvesti papildomi suvaržymai.

„Gaisras išplito stovykloje ir aplink ir ją sunaikino... Policija vienoje magistralėje saugo daugiau kaip 12 tūkst. migrantų“, – privačiam radijui „Skai“ sakė salos pagrindinio miesto Mitilėnės meras Stratas Kitelis (Stratos Kytelis).

„Padėtis labai sunki, nes tarp žmonių, esančių už stovyklos ribų, bus užsikrėtusiųjų [koronavirusu]", – pridūrė jis.

Gaisrai kilo praėjusią naktį, sakė pareigūnai. Gaisrų priežastis ir visas žalos mastas kol kas neaiškūs.

Pareigūnai nepatvirtino vietos žiniasklaidos pranešimų, kad gaisrai buvo sukelti tyčia, protestuojant prieš karantino priemones, bet sakė, kad ugniagesiai susidūrė su kai kurių stovyklos gyventojų pasipriešinimu.

Sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį pranešė, kad šioje didžiausioje Graikijos migrantų stovykloje per didelio masto testavimą koronavirusas buvo patvirtintas 35 žmonėms. Jie buvo laikomi izoliuoti atskiroje vietoje, kurios gaisrai nepaveikė.

Anksti trečiadienį kelyje tarp stovyklos ir į pietus už 5 km esančios Mitilėnės buvo dislokuota riaušių policija.

Degė beveik visa Morijos stovykla ir už jos sienų esanti alyvmedžių giraitė, kur daug prieglobsčio prašytojų miegodavo palapinėse, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Kilus gaisrui migrantai bėgo Mitilėnės uostamiesčio link, bet kelią jiems pastojo policijos automobiliai.

Pabėgėlius remianti grupė „Stand by Me Lesvos“ tviteryje paskelbė gavusi pranešimų, kad vietos gyventojai graikai sutrukdė migrantams patraukti į vieną netoliese esantį kaimą.

Ugniagesiai Lesbo salos vakaruose trečiadienį taip pat gesina du miškų gaisrus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 09 10:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt