penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio – apokaliptiniai vaizdai: pradėta evakuacija
tiesa.com
twitter nuotrauka

Tik 70 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos nutolęs Taalio ugnikalnis pirmadienio rytą ėmė spjaudytis lava. Dėl pavojingo išsiveržimo apylinkėse paskelbta evakuacija, praneša bbc.com.

Iš ugnikalnio išmestų pelenų stulpas pakilo į kilometro aukštį. Vaizdingoje, turistų pamėgtoje vietovėje esančio kalno rajone buvo juntami keli požeminiai smūgiai. Tarnybos tiksliai nežino, kuomet tikėtis ugnikalnio išsiveržimo.

Pavojingas reiškinys gali įvykti ir už kelių valandų, ir už kelių dienų. Filipinų seismologijos institutas pavojau lygį padidino iki maksimalaus 5 balų. Tarnybos taip pat įspėjo dėl galimo „vulkaninio cunamio“, kurį gali sukelti po išsiveržimo krentančios nuosėdos.

Taalis yra antras aktyviausias Filipinų ugnikalnis. Ežero viduryje esantis ugnikalnis laikomas vienu mažiausiu pasaulyje, tačiau per pastaruosius 450 metų ugnikalnis išsiveržė mažiausiai 34 kartus.

Praėjusį kartą Taalis buvo išsiveržęs 1977 metais. 2018 metų sausį Majono ugnikalniui centriniame Bikolio regione išmetus milijonus tonų pelenų, akmenų ir lavos, savo namus turėjo palikti dešimtys tūkstančių gyventojų.

2020 01 13 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt