šeštadienis, sausio 16 d.
IS patvirtino savo vadeivos mirtį, paskyrė naują lyderį
tiesa.com
twitter nuotrauka

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį patvirtino savo lyderio Abu Bakro al Baghdadi mirtį ir paskelbė, kad naujuoju grupuotės vadeiva paskirtas Abu Ibrahimas al Hashimi al Quraishi.

„Gedime tavęs,.. tikinčiųjų vade“, – sakoma garsiniame pareiškime, kurį perskaitė IS atstovu pristatytas Abu Hamza al Quraishi. A. B. al Baghdadi, kuris vadovavo IS nuo 2014-ųjų ir buvo ieškomiausias pasaulyje asmuo, buvo nukautas sekmadienį per JAV specialiųjų pajėgų operaciją šiaurės vakarinėje Sirijos Idlibo provincijoje.

Grupuotė taip pat patvirtino, kad pirmadienį per kitą reidą buvo nukautas ankstesnis IS atstovas Abu Hassanas al Muhajiras. Pareiškime sakoma, kad po Irake gimusio 48 metų džihadistų vadovo mirties buvo sušaukta IS judėjimo įstatymų leidimo ir konsultacinė taryba.

„Islamo valstybės Šuros taryba susirinko nedelsiant po to, kai buvo patvirtinta šeicho Abu Bakr al Baghdadi kankinio mirtis, ir vyresniejį mudžahidai susitarė“ dėl jo įpėdinio, sakoma septynių minučių pranešime.

Judėjimo atstovas taip pat pagrasino Jungtinėms Valstijoms, kurių prezidentas Donaldas Trumpas pranešė apie IS lyderio mirtį kreipdamasis į tautą per televiziją iš Baltųjų rūmų. „Jis mirė atsidūręs akliname tunelyje, žliumbdamas, verkdamas ir klykdamas visą kelią“, – kalbėjo JAV vadovas ir pridūrė, kad IS vadas mirė „kaip šuo“, detonavęs savižudžio sprogdintojo liemenę.

Naujoje garsinėje žinutėje IS atstovas D. Trumpą vadino „pamišusiu seniu“ ir perspėjo JAV, kad judėjimo šalininkai keršys už A. B. al Baghdadi mirtį. „Nedžiūgauk, Amerika, – perspėjo atstovas. – Naujai išrinktasis privers užmiršti tą siaubą, kurį matėte,.. ir privers pajusti, kad Baghdadi dienų pasiekimai buvo saldūs.“

2019 11 01 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt