sekmadienis, vasario 28 d.
Iš R. T. Erdogano lūpų – vėl kaltinimai JAV
BNS

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį apkaltino Jungtines Valstijas palaikant „teroristus“, Ankarai prieš tai apkaltinus kurdų kovotojus 13 turkų nužudymu Šiaurės Irake.

R. T. Erdogano komentarai pasirodė kitą dieną po Ankaros pareiškimo, kad Turkijoje uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) sukilėliai nužudė 13 belaisvių, daugiausia turkų karių ir policininkų, kuriuos pagrobė Turkijos pietryčiuose ir laikė viename urve Irake.

PKK nuo 1984 m. tęsia sukilimą prieš Turkijos valstybę, per kurį, kaip manoma, žuvo dešimtys tūkstančių žmonių.

JAV ir kiti Turkijos sąjungininkai Vakaruose pripažįsta PKK teroristine grupuote.

Tačiau Vašingtonas remia kitas kurdų sukarintas pajėgas Sirijoje, nors Turkija jas laiko PKK atšaka.

Turkija šį mėnesį pradėjo karinę operaciją prieš PKK užnugario bazes Irako šiaurėje. R. T. Erdoganas pirmadienį sakė, kad ši operacija iš dalies buvo sumanyta tiems 13 įkaitų išvaduoti.

„Jungtinių Valstijų padarytas pareiškimas yra farsas“, – sakė turkų prezidentas, pirmą kartą viešai komentuodamas incidentą.

„Jūs sakėte, kad neremiate teroristų, bet iš tikrųjų juos palaikote“, – per televiziją pareiškė R. T. Erdoganas.

JAV Valstybės departamentas sekmadienį pareiškė, jog „smerkia Turkijos piliečių žūtį“, bet laukia tolesnio patvirtinimo, kad Ankaros pranešimai apie tų 13 vyrų mirtį yra teisingi.

PKK teigė, kad šie 13 belaisvių žuvo turkų pajėgoms bombarduojant urvą, kuriame jie buvo laikomi.

„Jei pranešimai apie turkų civilių žūtį nuo teroristine organizacija laikomos PKK rankos bus patvirtinti, tuomet mes kuo griežčiausiai smerkiame šį veiksmą“, – sakoma Valstybės departamento pareiškime.

R. T. Erdoganas pareiškė, kad Turkijos sąjungininkės NATO turi pasirinkti, kurią pusę palaiko.

„Po šito yra dvi galimybės: arba veikti su Turkija be jokių „jeigu“ ar „bet“ ir neabejojant, arba jie bus kiekvieno nužudymo ir kraujo praliejimo partneriai, – sakė turkų prezidentas ir pridūrė: – Teroristinė organizacija prie mūsų slenksčio, prie mūsų sienų žudo nekaltus žmones.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 15 17:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt