pirmadienis, sausio 17 d.
Iš Rusijos pabėgo gyvoji satyros legenda V. Šenderovičius
BNS
ura.ru
Viktoras Šenderovičius

Rusijos rašytojas Viktoras Šenderovičius, žinomas kaip balsingas prezidento Vladimiro Putino kritikas, antradienį pareiškė nusprendęs išvykti iš šalies, nes jam gali būti iškelta baudžiamoji byla valstybės vadovui artimo verslininko Jevgenijaus Prigožino prašymu.

„Visada atvykdavau pagal šaukimus į apklausas ir teismus... Bet nuo asmeninio dalyvavimo baudžiamojoje byloje, kuri man gresia dėl Prigožino kreipimosi, ko gera, susilaikysiu.... Nusprendžiau pralaukti išorėje“, – „Facebook“ paskelbė V. Šenderovičius.

Gruodį J. Prigožinas, pramintas Putino virėju, nes jo bendrovė „Konkord“ tiekdavo maistą Kremliui, iškėlė ieškinį kalinamam Rusijos opozicionieriui Aleksejui Navalnui ir jo šalininkams, įskaitant V. Šenderovičių, reikalaudamas piniginės kompensacijos dėl numanomo šmeižto.

...

Pasak „Konkord“, šiuo metu teisme nagrinėjami aštuoni ieškiniai, o dar septynis ruošiamasi pateikti.

Kremlius pareiškė, kad V. Šenderovičiaus sprendimas išvykti iš Rusijos negali būti susijęs ankstesniu jo priskyrimu prie „užsienio agentų“.

„Tai negali būti užsienio agento pripažinimo pasekmė, nes priskyrimas prie užsienio agentų neriboja asmens teisių ar galimybių vykdyti veiklą“, – antradienį žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Panašu, kad šiuo atveju tai tėra bandymas pasislėpti nuo jo oponentų pretenzijų nagrinėjimo teisme“, – pridūrė D. Peskovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 11 12:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt